לא קורה לי הרבה שאני טועה בגדול בתחזיות שלי. תקראו לזה מזל. תקראו לזה הבנה של השוק. אולי זה ניסיון. ולא שאני לא טועה בכלל, אבל בגדול אני לא כושל. אבל במקרה של המחשוב הלביש, טעיתי, למרות שאני עדיין לא בטוח שבגדול.

השבוע זה נראה היה בולט במיוחד. מעבר לכך שהשעונים מתחילים לעשות עלייה לארץ, זכינו השבוע לשמוע על עדכון של גוגל למערכת ההפעלה שמביאה את האפשרות לשלב עיצובים באופן רשמי בשעונים המבוססים על Android Wear. מכאן השמיים הם הגבול. למרות שחשבתי שזה תחום שלא ממש יתפוס, אנחנו כבר נמצאים בשלב של עדכונים מסיביים שהופכים את השעונים ליותר מרק משחק, ובמקרה של ה-Gear S, אפילו למכשיר עצמאי לחלוטין שלא זקוק למלווה טלפוני, לפחות לא בהכרח.

אני חשבתי שעד שאפל לא תשיק את ה-iWatch שלה לא תהיה היסטריה אמיתית, אבל האמת היא שבפועל אף אחד לא מחכה לה, וההיצע רק הולך וגדל, והעניין רק הולך וגובר.

אז למה אני לא בטוח שטעיתי בגדול? כי אם בוחנים את ההיצע הוא אכן גדול, אבל אני עוד לא לגמרי בטוח לגבי הביקוש. כי אם בוחנים את ההיצע ממש מקרוב, רואים שהוא מורכב ברובו מרצועות ספורט חכמות ולא ממש משעונים מלאי תוכן ואפליקציות. ואם בוחנים ממש טוב, אז רואים שהרבה מאוד הכרזות על רצועות ספורט כבר מגיעות מסין ובמחירים מגוחכים.

קרא עוד:  דעה: כנס המובייל השנתי כבר לא רלוונטי, ובזה נגיף הקורונה לא אשם

כשאמצעי מחשוב מגיעים כבר למחירי שוק נמוך, ובמקרה של רצועות ספורט 20 ו-25 דולרים, זה בדרך כלל כבר מצביע על רווייה, אבל איך אפשר לומר רווייה על שוק צעיר כל כך? זה לכאורה מצדיק את ההנחה שלי שזה שוק שלא ממש יתפוס, כי מורידים מחירים לרמה כזו רק אם ממש קשה למכור בדרך כלל. רק שהפעם הטכנולוגיה כל כך זמינה, שמהר מאוד יצרניות מזרח אסיתיות יכולות להציע אותה במחירי פלאפל מקומי.

אז מה אתם חושבים? טעיתי בגדול או לא טעיתי בכלל? שעון או רצועה חכמים נמצאים ברשימת הקניות שלכם, או שזה לא ממש מעניין אתכם?

 

טור זה לקוח מהניוזלטר השבועי שלנו. עוד לא נרשמתם? זו ההזדמנות שלכם. לחצו כאן.