העוזרת הווירטואלית של אפל כבר מוכרת כמעט לכולם, ואין משתמש iPhone של ניסה ולא השתמש בה. הקול שעומד מאחורי סירי (Siri), הנשמע מעין קול רובוטי ולא אנושי הוא היה סוד שאפל שמרה, עד היום. אמש, נחשפה האישה העומדת מאחורי הקול של סירי בראיון לרשת CNN, וזוהי סוזן בנט (Susan Bennet) מג’ורג’יה ארה”ב.

בנט חשפה כי את הקול תרמה לפני 8 שנים, בשנת 2005 לחברת ScanSoft אשר נרכשה בהמשך על ידי חברת Nuance אשר אחראית על הפיתוח של סירי. בנט לא ידעה עבור מה היא מקליטה את הקולות ושיום אחד היא תהפוך לקול המוכר בעולם מאחורי סירי. למעשה, כאשר שוחרר לשוק ה-iPhone 4s בשנת 2011, זה היה חבר שזיהה כי זה הקול שלה.

גם כתבת ה-CNN, ג’סיקה רביץ (Jessuca Ravitz) שעבדה על כתבה אחרת לפני מספר חודשים העוסקת בכרוז של שדות התעופה זיהתה את קולה ובמקרה שאלה האם זו היא מאחורי הקול של סירי. בנט לא רצתה להיחשף בזמנו אך חזרה לרביץ כדי לחשוף את הסיפור.

במערכת ה-iOS 7 ששוחררה בחודש שעבר נוספה אפשרות גם לקול גברי לסירי, כך שהקול של בנט הוא לא בלעדי. בפועל, במדינות שונות אפל בחרה להשתמש בקול שונה של סירי כדי שיתאים למבטא באותה המדינה. צפו בכתבה של CNN בהמשך (או בקישור הבא).

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.