צוות TWRP, או בשמם המלא – TeamWin Recovery Project, אשר אחראים ליישום הריקוברי (Recovery) הפופולרי למכשירי האנדרואיד, השיקו את האפליקציה הרשמית שלהם בחנות האפליקציות.

בשלב זה האפליקציה מאפשרת התקנה של רומים הקיימים על אחסון המכשיר ישירות ממערכת ההפעלה בממשק ידידותי ונוח. בגרסאות הבאות מבטיחים בחברה, כי האפליקציה תאפשר צריבה של רומים הנמצאים על כרטיס זיכרון חיצוני. צריבה של רומים אפשרית רק למשתמשים בעלי הרשאות גישה לקבצי המערכת (ROOT). האפליקציה בנוסף תתריע על גרסאות חדשות של TWRP ותאפשר עדכון של הריקוברי ישירות מהאפליקציה.

TWRP הפך לשם נרדף בתחום הצריבות (ROM Flash) והכלי המועדף על משתמשי אנדרואיד.  בעזרת TWRP משתמשים יכולים לבצע פעולות שונות טרום עלייתה של מערכת ההפעלה ולבצע הגדרות שונות (מקביל לתפריט ה-BIOS הקיים במחשבים). הרקוברי אותו מציעה TWRP כולל אפשרויות רבות המאפשרות התקנה של רומים מותאמים אישית (מערכות הפעלה של אנדרואיד בגרסאות שונות), התקנה של אפליקציות שונות על גבי המכשיר כאפליקציות מערכת, מחיקה של מטמון המכשיר ועוד אפשרויות רבות.

בחנות האפליקציות קיימות אפליקציות דומות שמבצעות את אותה פעולה כגון Flashify ועוד, אך כולן שייכות למפתחים צד שלישי. TWRP מצטרפת ל-ROM Manager המאפשרת להתקין ריקוברי של ClockworkMod.

את TWRP ניתן להוריד מחנות האפליקציות.