ילידיי שנות ה-80' וה-90' המוקדמות לבטח זוכרים את הסצנה המפורסמת מ"מלחמת הכוכבים" בה צופה הגיבור לוק בהודעת-ההולוגרמה שהשאירה לו הנסיכה ליאה, מאז הולגרמות (וחרבות אור) שבו את דמיונינו והיינו בטוחים שכאשר נהיה גדולים שיחות ווידאו הולגרפיות יהיו דבר שבשגרה.

באוניבריטת קווינס שבקנדה מעוניינים להפוך את הצ'ט ההולוגרפי למציאות באמצעות מערכת ה-"TeleHuman", מערכת הבנויה ממסך גלילי ומקרן תלת-מימדי אשר יוצרים בתוך המסך מוצגת דמות תלת-מימדית של האדם עימו אנו משוחחים. שש מצלמות קינקט הממוקמות בראש המתקן מאפשרות לזהות היכן נמצא האדם ביחס לדמות ההולוגרפית ולהציג לו את הזווית הנכונה כאילו האדם נמצא עימנו בחדר (אם כי לא ברור ברגע זה איך מוקלטת דמות האדם בתלת-מימד שכן לשם כך הוא אמור להיות מוקף מצלמות).

יישום נוסף של הטכנולוגיה הזו תשמש כנראה את תחום הרפואה, באמצעות יישום שנקרא BodiPod, שהוא בעצם מודל תלת-מימדי של גוף האדם. באמצעות מחוות ידיים יכול המשתמש "לקלף" את השכבות החיצוניות של הגוף ולהיחשף אט-אט לאיברים הפנימיים, השלד וכו', לחילופין על-ידי התקרבות לדמות הווירטואלית ניתן לקבל הצצה מהירה אל תוך הגוף. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.