מפעלי הייצור של TSMC, היצרנית הלאומית הטיוואנית שאחראית בין השאר לייצור המעבדים עבור מכשירי ה-iPhone החדשים של אפל (Apple), הותקפו בליל שבת בווירוס שגרם לעצירת קווי הייצור בחלק משמעותי מסך קווי הייצור במפעלים של החברה. עם זאת החברה, לפי הדיווחים שלה, כבר הצליחה להשתלט על הבעיה ולמצוא לה פתרון ואף להחזיר כבר לפעילות את רוב קווי הייצור.

לפני דוברי החברה לא מדובר בפריצה של האקרים לשרתים של החברה אלא בהדבקה בוירוס 'בלבד'. ויותר מכך, מדובר בעותק של וירוס שהסתובב ברשת של החברה. "מכיוון שכך רמת ההדבקה משתנה ממפעל למפעל. חלק מהמפעלים חזרו לעבודה בקצב נורמלי תוך זמן קצר, ואנחנו מצפים שבקרוב, עד יום אחד נוסף, גם שאר המפעלים יחזרו לעבודה מלאה", נמסר מטעם החברה.

TSMC לא סיפקה נתונים לגבי אובדן העבודה שנגרמה עקב ההדבקה בווירוס לא בהיבט של שעות העבודה ובהיבט של שבבים שהיא תצטרך לזרוק לפח. "כבר הותקפנו באמצעות וירוסים בעבר, אבל זו הפעם הראשונה בה התקפת וירוסים הצליחה להשפיע על קווי הייצור שלנו", הוסיפה מנהלת הפיננסים של החברה לורה הו.

היצרנית גם לא סיפרה האם הפגיעה הייתה בקווי הייצור של המעבדים שהיא מייצרת עבור אפל. בנוסף, כפי שכבר דיווחנו, לפי ההערכות TSMC כבר מייצרת את שבבי ה-Snapdragon 855 ב-7 ננו-מטר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.