אפל (Apple) מצאה את עצמה מותקפת בשבוע האחרון על ידי כמה גופים וארגונים שונים כגון עיריית סן פרנסיסקו וכל סוכנויותיה (50 במספר) שהחליטו שהם מפסיקים לממן רכישות של מחשבי אפל, וגם מכמה ארגוני איכות הסביבה שהעבירו ביקורת על החלטתה השנויה במחלוקת של החברה בשבוע שעבר להסיר את תמיכתה במערכת הדירוג של תו התקן הירוק-EPEAT מכמה ממוצריה, ככל הנראה מכיוון שהוא מתנגש בכמה אלמנטים שאפל מיישמת כחלק מהקו העיצובי של מחשבי ה-Mac החדשים שהציגה לאחרונה.

אך כעת, נראה כי החברה מקופרטינו חוזרת בה מהצהרתה וחוזרת לתמוך בתו התקן הירוק של-EPEAT. כך הודיע אמש סגן נשיא בכיר להנדסת חומרה של אפל בוב מנספילד (שלאחרונה הודיע כי הוא פורש מתפקידו) במאמר שפורסם בדף החברה ובו הוא כותב:

"שמענו לאחרונה הרבה לקוחות נאמנים של אפל אשר התאכזבו לגלות שאנחנו הסרנו מהמוצרים שלנו את מערכת הדירוג של-EPEAT. אני מכיר בכך שזו הייתה טעות. החל מהיום, כל מוצרי אפל כשירים שוב לתו התקן של-EPEAT".

עוד הוסיף בוב בהמשך וכתב על כך שהמחויבות של החברה להגנה על הסביבה לא השתנתה וכי מוצריה עומדים בתו התקן-ENERGY STAR 5.2 המחמיר של הממשלה, וכי כמובן יחזרו לתו התקן-IEEE 1680.1 המחמיר של-EPEAT. ואף הסביר כי מערכת היחסים שלהם עם-EPEAT הפכה לחזקה יותר כתוצאה מחוויה זו.