האם המסך הוא הגורם העיקרי בטלפון בהיבט של השימוש בסוללה? לא בהכרח. חוקרים באוניברסיטת פרדיו באינדיאנה מצאו ש-46% מהסוללה במכשיר אנדרואיד מתרוקנת בזמן שהמסך כבוי, והמכשיר במצב המתנה. הסיבה העיקרית לכך היא תהליכים שפועלים גם במצב המתנה, שדואגים שהוא יישאר מחובר ויוכל לקבל הודעות בדחיפה, וכדומה, גם כשלא משתמשים במכשיר. הבעיה היא ש-28.9% מהסוללה מתבזבזת בידי תהליכים נלווים או באגים שהמשתמשים כלל לא מודעים לקיומם.

החוקרים פיתחו תהליך שהם מכנים Hush שהוא למעשה תוכנה שאפשר להתקין במכשירי אנדרואיד והיא לומדת את אופן השימוש במכשיר ואת התהליכים שמתבצעים ברקע, ומסוגלת למטב את חיי הסוללה ולסגור תהליכים לא חיוניים. היא יודעת לאפשר לתהליכים חיוניים להמשיך לעבוד, ומדובר לדוגמה ב-WiFi ואינטרנט סלולרי, וכן לומדת אילו אפליקציות משתמשים באופן תדיר כדי לאפשר אותן, ובמקביל סוגרת את כל השאר. כלומר, בשורה התחתונה, מדובר בניהול תהליכים טוב יותר.

לטענת החוקרים התהליך מסוגל לחסוך למשתמש הממוצע כ-16% מחיי הסוללה מבלי שהוא אפילו יודע על כך, ומבלי שהוא מרגיש בכך. לא בדיוק מספר פורץ דרך, אבל המידע הזה לפחות פותח דלת לאפליקציות ותהליכים נוספים. Hush בינתיים עדיין לא התבגר כדי להפוך לאפליקציה שניתן להוריד ולהתקין. מדובר בתהליך פנימי שרץ במכשיר.

מי שמעוניין בכך יכול להוריד להתקין אותו מכאן, על אחריותו כמובן.

 

התמונה מ-Android Authority