מכשיר ה-OnePlus One ללא ספק נחל הצלחה רבה: לא רק בשל מחירו הנמוך, אלא גם בזכות העובדה כי הוא הגיע עם מערכת Cyanogen OS ישירות מהקופסה, דבר שהבטיח עדכונים רציפים ובאזז גדול מאוד ברשת. אבל, בשל עניינים מסחריים, השניים הפסיקו את שיתוף הפעולה ו-OnePlus עברה לפתח באופן עצמאי מערכת משלה – OxygenOS.

בעוד שניתן למצוא את הרום הפופולרי מסתובב בין עמודי פורום XDA, לא מדובר בגרסה מקורית ורשמית אלא בעבודת פיתוח והמרה שביצעו מפתחים פרטיים. כעת, צוות Cyanogen חוזר למקורות והוא החל בפיתוח הרום באופן רשמי גם למכשיר OnePlus 2.

הרום מצוין במאגר (repository) של GitHub ולפיו נראה כי המשתמש יוכל לבחור האם הוא מעוניין בגרסת CM12.2 המבוססת על האנדרואיד 5.1.1 או CM13 המבוססת על גרסת האנדרואיד 6.0 'מרשמלו'. אולם שניהם עדיין נמצאים תחת פיתוח.

משתמשי OnePlus 2 יוכלו ליהנות מתחליף ראוי ל-OxygenOS ולעבור לרום המפותח על ידי הקהילה, כזה הנחשב לעדכני יותר עם מספר רב של אפשרויות. אולם הוא לא בהכרח גם יציב יותר, שכן בתחילה, צוות הפיתוח נוהג להשאיר את הרום תחת השחרורים היומיים (nightly), כך שייקח עוד זמן עד אשר תושק גרסה יציבה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.