כולנו מכירים את התהליך הכרוך במציאת קונה לרכב או לנכס שלנו. אם פעם היינו מסתפקים בפרסום על הרכב או בעיתון המקומי, הרי שכיום בעידן האינטרנט, אתרים מכירות לחפצים מיד שנייה, רכב ודירות, הם חלק בלתי נפרד משוק הקניות-מכירות הפרטי בישראל. כעת, חברת הזנק בשם "סרוקאוטו‎" מתיימרת לספק את מה שנראה כמו הדור הבא בחוויית הקנייה והמכירה של רכבים פרטיים ונדל"ן.

המיזם החדש מאפשר לכל מוכר ליצור מודעה אישית בפורטל הסלולארי של החברה. אל המודעה הזו אפשר להגיע לאחר סריקת קוד QR אותו המוכר יכול להדביק על הנכס או הרכב המועמד למכירה, וכך הקונה הפוטנציאלי יוכל לקבל את כל המידע (והתמונות) על הנכס או הרכב, ללא צורך ביצירת קשר עם המוכר בשביל מידע. במקביל המוכר יקבל הודעה למכשירו כאשר הברקוד שלו ייסרק, וכך הוא ידע שיש אולי רוכש פוטנציאלי.

את חברת סרוקאוטו הקימו ארבעה יזמים צעירים , 2 מתחום האינטראקטיב ו 2 מתחום הנדל"ן, מתוך הרגשה שיש צורך לשדרג את אמצעי הפרסום הקיימים, מצד המוכר וגם הרוכש, ולאפשר תכונות נוספות שמודעת פרסום בעיתון או בפרסום המסורתי לא יכולות לספק. התוצאה: לאחר סריקת הברקוד מקבל הרוכש הפוטנציאלי מידע מלא  של הנכס או הרכב.  אז מה בעצם היתרון בטכנולוגיה, ולמה היא נוצרה? שוחחנו עם יוצרי המיזם ושאלנו מספר שאלות.

מה הצורך שראיתם במיזם שאינו ממומש כיום באתרי אינטרנט למכירות יד שנייה? 

קרא עוד:  ציון דרך: Word לאנדרואיד הגיעה למיליארד הורדות

"הצורך להביא לשינוי בשיטות הפרסום הקונבנציונליות באינטרנט שבשנתיים האחרונות הוכיחו כי כוחן פחת. יותר רכבים משומשים אינם מצליחים להימכר אפילו בעזרת אתרים אינטרנט שמתמחים בכך, וכן נכסים שעומדים למכירה תקופות ארוכות. סרוקאוטו מציעה מערכת חדשנית ו-״מעקף״ לשיטות הרגילות. אין צורך לרוץ למחשב בבית ולעבור דרך גורם שלישי. בעזרת סרוקאוטו הקשר הוא ישיר. ראית רכב עם מודעת סרוקאוטו ומצא חן בעיניך, מיידית צור קשר עם המוכר. כנ״ל לגבי נכסים".

מהו היתרון בשימוש בברקוד ברכב, אל מול פתרונות אחרים בתחום הרכב כגון מודעות ברשת או מודעה רגילה עם כל הפרטים?

"קיימים מספר יתרונות בשימוש במערכת, ראשית קיים יתרון בסריקה מהירה של הברקוד, וכן קבלת כל הפרטים הישר לנייד, ללא צורך בשמירת הפרטים מכיוון שהמערכת שומרת עותק של כרטיס הרכב או הנדל"ן לצפייה מאוחר יותר. ניתן גם ליצור קשר עם מוכר הנכס או הרכב בלחיצה אחת וכן גם לשתף את המודעה בפייסבוק או שליחה לחבר. מוכר הנכס מקבל התראה בכל פעם שמודעתו נסרקה, וכך יכול לאמוד את אפקטיביות המודעה ואמצעי הפרסום וכן את מידת ההתעניינות בנכס. שימוש במודעה עם ברקוד הינו אמצעי טכנולוגי חדש ומתקדם, הדבקת קצב הטכנולוגיה ושימוש באמצעים חדישים שעד כה היה שימוש באמצעים רגילים וישנים, היה דרוש שינוי בשיטות וסרוקאוטו מביאה את השינוי והרענון לענף."

אחוז החשיפה של הקונים הפוטנציאלים ברחוב הוא מוגבל בהשוואה לאינטרנט, כיצד אתם מתכוונים להתגבר על חסרון זה ולגרום למשתמשים לרכוש את הפתרון?
"סרוקאוטו מהווה כלי נוסף המסייע במכירת הרכב ואינה מתיימרת להחליף את הלוחות הרגילים, מודעת סרוקאוטו יכולה להיות מופצת בכמה אופנים, ע״ג הרכב, שיתופים באינטרנט, המלצות לחברים, מודעות A4 רגילות שמופצות במקומות מיועדים ובלוחות מודעות וכן שימוש חופשי בברקוד ובמודעה, כלומר המפרסם יכול לקחת את המודעה והברקוד ולבחור לפרסם אותם בעיתון או מגזין או שלט חוצות ענק. הכל להחלטתו ולנוחותו של המפרסם. יש לציין כי שימוש במערכת סרוקאוטו הופך את הפניות למפרסם לממוקדות יותר ובכך להגביר את הסיכויים לביצוע המכירה, מי שפונה למפרסם כבר יודע מה הוא ראה ואילו פרטים, עכשיו נותר רק ליצור קשר ולסגור עסקה."
יצירת מודעה באמצעות סרוקאוטו מתאפשרת באמצעות מערכת האתר בחינם למשך מספר 5 ימים בלבד. אחרי כן, תצטרכו לשלם 11 ו-19 שקלים לחודש לרכב ונדל"ן, בהתאמה. אך זהו תשלום חד פעמי. לפי החברה, אם לא תמכרו, החידוש של המודעה יהיה בחינם. מלבד הדפסה ביתית, החברה אף מאפשרת הדפסת הברקוד על מגנט לשם הצמדתו לרכב בעלות של 15 שקל למגנט בגודל A4 וכן מאפשרת אף הדפסת שלט תיווך בגודל של 80×150 סנטימטרים בעלות של 100 שקלים.
ולסיום סרטון שמציג את השימוש בסרוקאוטו בגרסת הנדל"ן שלו: