המכשירים החדשים של סמסונג (Samsung), ה-Galaxy S6 וה-Galaxy S6 Edge, זכו לא רק בעיצוב חיצוני חדש לגמרי אלא גם בעיצוב חדש לממשק ה TouchWiz המשתלב בצורה אלגנטית יחד עם הממשק של אנדרואיד (Android) בגרסת 5.0, החל מצבעים בולטים ועד לחוויית משתמש חדשה עם סורק טביעת אצבע משופר וקיצור תפריטים.

פתיחה מהירה של המצלמה
מלבד השינוי העצובי בממשק המצלמה, שינתה סמסונג את מהירות פתיחת המצלמה. מעתה זו תמיד נמצאת 'הכן'. בלחיצה כפולה ומהירה על כפתור הבית המצלמה תפתח תוך פחות משניה, 0.7 שניות לפי סמסונג, ותהיה מוכנה לצילום. פעולה זו באמת מתבצעת מהר, מהר יותר ממה שהכרנו במכשירים המקבילים.

לשלם בסריקה אצבע
במכשיר הדגל הקודם של סמסונג, ה-Galaxy S5, ראינו לראשונה סורק טביעות אצבע במכשיר של החברה. סורק זה היה טוב יחסית אך זכה למספר תגובות לא טובות מן המשתמשים שטענו כי הוא לא מגיב מהר או לא מזהה טוב את טביעת האצבע. במכשירים החדשים שילבה סמסונג סורק אצבע שעובד בצורה מאוד מהירה ונוחה: ללא צריך יותר להחליק את האצבע מעל החיישן, אלא רק להניח אותה. השיפור בסורק היה הכרחי בכדי לקדם את שירות התשלומים Samsung Pay אשר יושק תחילה בדרום קוריאה ובארצות הברית במחצית השנייה של 2015.

טעינה מהירה
כמו במספר חברות שונות, גם סמסונג שיפרה את יכולת הטעינה המהירה של המכשיר. בחיבור מיקרו USB טעינה של 10 דקות בלבד אמורה, לפי מה שהחברה מסרת, להספיק ל-4 שעות שימוש במכשיר. בנוסף, המכשירים החדשים יוכלו להטען, גם דרך מטען אלחוטי.

קרא עוד:  וואווי וסמסונג ראש בראש במכירות הטלפונים המתקפלים

ניהול חכם של המכשיר
כדי לבדוק בגרסה הקודמת של ה TouchWiz אילו אפליקציות צורכות יותר סוללה, כמה מקום נשאר לנו בכרטיס הזכרון, ומה 'אוכל' לנו את זיכרון ה-RAM, היינו צריכים להיכנס לכל אפשרות בנפרד. בממשק החדש הוסיפה סמסנג 'מנהל חכם'. זהו ממשק המציג במסך אחד כמה נשאר מכל דבר. לכל אפשרות כזאת ניתן להיכנס ולראות פירוט מלא. בנוסף, ניתן למצוא במנהל החכם את מצב האבטחה של המכשיר, וכאן כמובן אפשר למצוא מספר הגדרות לניהול האבטחה במכשיר.

ביצועים
המכשיר החדש רץ על המערכת על Exynos 7420 פרי פיתוחה של הסמסונג התוך 64 ביט, ובה 4 ליבות Cortex-A53 ו-4 ליבות Cortex-A57 בתדר 2.1 גי'גה-הרץ יחד עם שבב גרפי Mali-T760 וזיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט בטכנולוגיית LPDDR4. המערכת על שבב מיוצרת בליטוגרפיה של 14 ננו-מטר. לכן, המספר שקיבלנו בבדיקת מבחן הביצועים של Antutu לא בהכרח מפליא במיוחד –  71,108 נקודות, וזה כ-30% יותר ממה שקיבנו בהרצת אותו מבחן ב-HTC One M9.

שני המכשירים, ה-Galaxy S6 וה-Galaxy S6 Edge, יושקו בארץ יחד עם סיבוב ההשקה הראשון בעולם ב-10.4, אבל מחירם טרם פורסם.

צפו בחידושים של ממשק ה-TouchWiz