חברת הרובוטים iRobot הציגה השבוע את ה-Roomba 980, השואב החכם ביותר שלה המסוגל לא רק לשאוב את הלכלוך מהרצפה, אלא גם ללמוד את כל מבנה הבית וגם לשלוט בו מכל מקום ובכל זמן.

ה-Roomba 980 נראה דומה לדגמים הקיימים מסדרות ה-700 ו-800 – שואב עגול עם מברשות בחלקו התחתון, גלגלים לתנועה ומערכת חיישנים להתמצאות במרחב. אולם, תוספת קטנה המשולבת בתוכו מאפשרת למשתמש לשלוט בו מרחוק באמצעות אפליקציה בכל זמן ובכל מקום, זאת באמצעות תקשורת WiFi, מה שהופך את השואב לחכם הרבה יותר.

האפליקציה מאפשרת, מלבד כיבוי והפעלה של השואב, לקבוע לוח זמנים מדויק להפעלה ולקבל מידע האם הניקיון הושלם כפי שנקבע מראש. כמו גם ניתן לקבוע את אופן הניקיון כמו אזורים שנרצה להתמקד בהם שנחשבים מלוכלכים יותר, כך הרובוט עובר מספר פעמים על אותו האזור.

עוקב אחר הלכלוך בבית

מלבד השליטה מרחוק, האלגוריתם של השואב שופר משמעותית וכעת מערכת המיקום מבוססת על טכנולוגיית ה-vSLAM הנחשבת למדויקת יותר מהדורות הקודמים שעוצבה במקור לשימוש עבור הצבא. הטכנולוגיה מסוגלת לסרוק את הבית באופן מדויק להפליא, זאת בשילוב מצלמה זעירה המסייעת לו לזהות אובייקטים כמו כיסאות, שולחנות, חתול שמסתובב לו או שטיח – ולהפעיל כח רב יותר בעת השאיבה. אם לדוגמה במהלך הניקיון אזלה הסוללה, השואב מסוגל לחזור לעמדת העגינה, להטעין את עצמו ולהמשיך מאותה הנקודה שבה הוא הפסיק.

עם כל הטכנולוגיה, ה-Roomba 980 לא יהיה זול ומחירו יעמוד על 899 דולר, כפול מאשר הדגמים הבסיסיים של iRobot.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.