השמועות היו נכונות: חברת פאלם (Palm), שנמצאת בבעלות היצרנית הסינית TCL מאז שנת 2015, תשיק מכשיר סלולרי חדש שאפשר לכנות אותו כמיני-סמארטפון בגודל של כרטיס אשראי, אשר מיועד לשמש כמכשיר נלווה לטלפון העיקרי של המשתמש.

הטלפון החדש, שייקרא ככל הנראה פשוט "Palm", יגיע עם מסך LCD יחסית קטן בגודל 3.3 אינץ' ברזולוציית HD, מערכת Snapdragon 435, זיכרון פנימי של 3 ג'יגה-בייט ונפח אחסון של 32 ג'יגה-בייט, מצלמת 12 מגה-פיקסל אחורית ו-8 מגה-פיקסל קדמית, ומשקל של 62.3 גרם בלבד. המכשיר עמיד בפני מים ואבק בתקן IP68, ומכיל סוללה זעירה בהספק של 800 מיליאמפר, שמספיקה לפי החברה ל-8 שעות עבודה רציפה.

Palm יופעל על ידי מערכת אנדרואיד 8.1 'אוראו' אבל בתצורה מיוחדת שלא נראה עדיין בשום מכשיר אחר: תצוגה אנכית ולא מסודרת של האפליקציות, שורת חיפוש של גוגל (Google) בראש המסך, גישה ל-Google Assistant על ידי לחיצה כפולה על כפתור ההפעלה, מצב "Life Mode" מיוחד שיוכל להשתיק את כל ההתראות וזה הכל.

יוצר המכשיר, דניס מילוססקי, טוען כי מדובר בגרסה פשוטה יותר של הטלפון החכם המוכר לנו, וזאת משום ש"לא צריך להביא סופר-מחשב לכל מקום". מחירו של הפאלם יעמוד על 349 דולר, או 299 דולר בהתחייבות לחוזה של שנתיים בחברה הסלולרית האמריקאית Verizon, שם יושק כרגע בלעדית. המכשיר צפוי להיות זמין בצבעי טיטניום וזהב במהלך חודש נובמבר.