באיירובוט (iRobot) מצאו כנראה פתרון לדבר המטריד ביותר בשואב האבק הרובטי שלה – ריקון מיכל הלכלוך בלי להשאיר ענן אבק. +Roomba i7, דגם חדש שהציג החברה, יפתור את הבעיה המטרידה והלא נקייה הזאת.

האיירובוט פועל יחד עם בסיס טעינה חדשני המשלב כלי קיבול מכני מובנה – CleanBase –  המסוגל להכיל אבק ולכלוך עד ל-30 ימים, כך לפי החברה. לאחר ש-Roomba i7 סיים את סבב הניקוי שלו, הוא יחזור אל בסיס הטעינה, שם הפסולת תשאב לתוך שקית פנימית. כאשר המיכל מלא, יקבל המשתמש התראה ביישום בטלפון החכם.

החיסרון היחיד הוא הצורך ברכישת השקיות בנפרד ובהחלפתן. המחיר עבור מארז של 3 שקיות הוא 15 דולר (כ-53 שקלים), או בחישוב פשוט – שלוש שקיות עבור שלושה חודשים. לצד זה, מדגישים בחברה כי לדגם החדש יש כוח עיבוד משופר הכולל הרחבת זיכרון וטווח ניווט גדול יותר.

Image result for Roomba i7

מאפיין נוסף ומשופר יותר בהשוואה לדגם ה-iRobot 980 מגיע דווקא מהיישומון של איירובוט, שמעכשיו יאפשר למשתמשים לחלק את מפת הבית שלהם חדרים שונים, ולאחר מכן לציין באיזו תדירות הם רוצים לנקות כל אזור.

לצד זה, באמצעות העוזרות האישיות Alexa (אלקסה) או Google Assistant (גוגל אסיסטנט), יוכל המשתמש לבקש מהן להפעיל את שואב האבק הרובוטי באמצעות פקודה קולית, לדוגמה: "היי גוגל, נקי את הסלון".

אז אם גם אתם רואים כאן עוד פתרון שיחסוך לכם אופציה להתלכלך, המחיר של Roomba i7 הוא 950 דולר (כ-3,400 שקלים) ויהיה זמין החל מ-12 בספטמבר, או בהזמנה מראש באתר הרשמי של החברה.