חברת נסט (Nest), שמתמחה במוצרי הבית החכם ונמצאת בבעלותה של אלפאבת (Alphabet), השיקה סדרה של מוצרים חדשים בעלי טכנולוגיות משודרגות של זיהוי פנים ושילוב של העוזרת החכמה הווירטואלית של גוגל, ה-Google Assistant.

המוצר המסקרן הוא פעמון דלת משולב במצלמה שנקרא Hello, אשר ישתמש בטכנולוגיית אינטליגנציה מלאכותית לזיהוי פנים מבית גוגל, שנקראת FaceNet. הטכנולוגיה מסוגלת לזהות פנים לפי תמונות, וחברת נסט תשלב אותה בפעמון כדי להודיע למשתמש מי נמצא על סף דלתו, בין אם הוא לוחץ על הפעמון או לא, ולהפעיל התראה של "אדם מוכר" באמצעות אפליקציה ייעודית. בנוסף תוכל המצלמה שבפעמון להזרים שידור חי מהדלת ב-160 מעלות ובאיכות HD .

מי שמעדיף מצלמה אבטחה אמיתית יוכל לקבל אותה בדמות ה-Nest Cam IQ Outdoor. זהו שדרוג של מוצר קיים עליו הכריזה החברה ביוני האחרון, רק שהדור הנוכחי מכיל יכולות WiFi משופרות ואת אותה טכנולוגיית זיהוי פנים. נסט אף טוענת כי המצלמה עמידה בפני מים בתקן של IP66, מסוגלת לשרוד בטמפרטורות קיצוניות ומכילה רמקול שחזק פי 15 מהדור הקודם.

הפעמון יוצע למכירה רק בתחילת 2018 אך המצלמה תושק כבר בחודש נובמבר הקרוב ומחירה יעמוד על 349 דולר, אך כדי להשתמש בטכנולוגיית זיהוי הפנים ייאלץ המשתמש להוסיף על כך עוד 10 דולר בחודש (או 100 דולר בשנה), שיכללו אחסון ל-10 ימים של סרטוני האבטחה שמצלם הפעמון בענן שנקרא Nest Aware, כמו גם את טכנולוגית זיהוי הפנים שמבוססת על שירותי אותו ענן (אנשים שמבקרים שוב ושוב בבית ייזכרו על ידי הענן לצורך התראת האדם המוכר). משתמשים שיבחרו לא לשלם יוכלו עדיין לצפות בשידור חי של מה שמצלמת המצלמה, ולקבל התראות לטלפון על כל הפרעה שמתרחשת בדלת. כמו כן, מחירו של הדור הקודם של המצלמה יוזל ויעלה כעת 199 דולר.

קרא עוד:  פרטים ראשונים על מכשירי Pixel של 2020: Pixel 4a בדרך