כ-72 שעות נותרו עד שננופף לשלום לשנת 2015 ונקדם בברכה את השנה החדשה, נבחרת, כמדי שנה, גם האפליקציה הפופולרית ביותר בשנה הנוכחית – זו שלה מספר המשתמשים הגדול ביותר.

אם רציתם עוד הוכחה מדוע אנחנו נמצאים כל הזמן שם, פייסבוק מוכיחה לנו זאת מדי שנה מחדש. גם הפעם, בדומה לשנה שעברה, זכתה הרשת החברתית הגדולה כאפליקציה הפופולרית ביותר בשתי חנויות היישומים כשלה קרוב ל-127 מיליון משתמשים פעילים מדי חודש (באפליקציית המובייל). הנתונים נאספו במהלך חודש ינואר-אוקטובר ומהווים גידול של כ-8 אחוזים בתקופה המקבילה אשתקד, זאת מנתונים שנערכו באמצעות מחקר חיצוני שכלל כ-300,000 משתמשים מגיל 13 עד 40.

אבל לא רק הצצה לפיד החדשות מספקת פייסבוק את המקום הראשון, כי גם אפליקציית ההודעות המידיות מסנג'ר, הנחשבת לחלק בלתי נפרד מפייסבוק זוכה למקום השלישי ולמספר משתמשים הפעילים של כ-97 מיליון משתמשים מדי חודש וגם בתואר האפליקציה בעלת קצב הצמיחה הגדול ביותר בארה"ב, עם גידול של כ-30 אחוזים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בינתיים, אינסטגרם, שנמצאת גם היא בבעלותה של הרשת החברתית הגדולה, מסתפקת במקום ה-8 מתוך 10 אפליקציות.

בין יתר האפליקציות המובילות על פי סדר יורד ניתן למצוא ארבע אפליקציות של גוגל (אפליקציית החיפוש, המייל, גוגל מפות וכן את חנות Play בעצמה), כשאת המקום ה-9 ה-10 ברשימה סוגרות אפליקציית המפות של אפל וכן יישום המוזיקה החדש Apple Music. בכך, למעשה, נרשמה הפתעה כי אפליקציית המסרים המידיים הפופולרית וואטסאפ, כלל לא נמצאת בעשירייה הפותחת.

קרא עוד:  הורים לילדי הגן? את האפליקציות הבאות אתם חייבים להכיר

נתונים מעניינים נוספים אותם מפרסם המחקר, מגלה שרוב המשתמשים מעדיפים לבצע את השימוש היומיומי בטאבלט או בסמארטפון – ובכך מוותרים על המחשב האישי. עוד נאמר כי קצב הגידול של השימוש בסמארטפון מהווה עלייה של כ-80 אחוז מהתקופה המקבילה אשתקד.