אתר iFixit הפך כבר לשם דבר בזכות סרטונים וכתבות אשר מתארות איך נראים גאדג'טים מבפנים, ומדרגים אותם לפי קלות התיקון במקרה שהם נשברים, בין אם בעצמנו או על ידי מעבדה. רגע לפני ש-2016 מסתיימת מסכם iFixit את רשימת הטלפונים החכמים שקיבלו את ציון התיקון הכי גבוה, לעומת אלא שקיבלו את הציון הכי נמוך.

במקום הראשון בקלות התיקון ניצב מכשיר ה-LG G5, אשר מתהדר בסוללה שאפשר להוציא ולהחליף, וברכיבים מודולריים רבים שאפשר להחליף בעצמנו במקרה של תקלה. האתר מציין שאמנם זהו לא המכשיר הכי טוב בשוק כרגע, אבל לפחות מבחינת קלות התיקון הוא הבולט מכולם. במקום השני נמצאים מכשירי ה-Pixel החדשים של Google, אשר לפני האתר בנויים גם הם מרכיבים קלים לפירוק, שהופך את החלפת החלקים להרבה יותר פשוט. לעומת זאת מציינים ב-iFixit, קשה לפתוח את המכשיר מבלי לגרום נזק למסך.

במקום השלישי נמצא ה-iPhone 7 של Apple, שאמנם צריך לשחרר 4 סוגי ברגים שונים כדי לפתוח אותו, אבל ברגע שמצליחים אפשר בקלות להחליף את המסך או את הסוללה, הנחשבים לתקלות הנפוצות ביותר. במקום הרביעי גם מכשיר של אפל, iPhone SE, אך לעומת זאת אצלו קל יותר לשבור את חיישן ה-Touch ID כאשר מסירים את התצוגה, מה שמעמיד אותו במקום נמוך יותר.

שני המכשירים במקום החמישי והשישי נחשבים לפי iFixit כהכי קשים לתיקון, ושניהם שייכים לחברת סמסונג (Samsung): גם ב-Note 7 וגם ב-Galaxy S7 כמעט בלתי אפשרי להחליף את המסך, שכן השילוב בין הזכוכית למתכת הופכים אותם לאתגר עצום. גם כדי לתקן רכיב בסיסי כמו שקע טעינה, נדרש לפרק את כל המסך ובכלל קשה להוציא ולהחליף רכיבים.

קרא עוד:  עוברת לחזית? TCL הכריזה על Plex - טלפון לשוק הביניים