אחד התחומים שלא השתנה יחד איתנו בשנים האחרונות הן המדפסות. בין אם זו מדפסת ביתית או משרדית, כולם גדולות ומגושמות לרוב, והיצע האפשרויות שלהן להדפיס דרך הסמארטפון מוגבל ביותר. פרויקט קיקסטרטר ישראלי חדש שהחל בשבוע שעבר מציג מדפסת זעירה וניידת הנעה על גבי הנייר או הדף עליו אנו מעוניינים להדפיס.

חברת זוטה (ZUtA Las) הירושלמית הוקמה על ידי ממספר שמות מוכרים כמו טוביה אלבאום, מתן כספי ועוד, ויחד הם פיתחו אב טיפוס ראשון למוצר שאפתני במיוחד.

הפרויקט המכונה לעת עתה “The Mini Mobile Robotic Printer” הוא למעשה מדפסת זעירה שבתוכה נמצא ראש הדפסה, גלגלי תנועה וחיישני מיקום והיא מאפשרת למשתמש למקם אותה בכל מקום על הדף ולהתחיל להדפיס ישירות מהסמארטפון. את המדפסת ניתן לנייד לכל מקום שנרצה ולהדפיס על כל נייר שנרצה, בין אם הוא גדול, קטן, נייר מכתבים ועוד – רק להניח ולהתחיל להדפיס.

הרעיון מאחורי הפיתוח הוא לספק לעולם הכל כך נייד את מה שהוא צריך –  מדפסת ניידת המתחברת בצורה אלחוטית (Bluetooth) לכל מכשיר חכם ללא צורך בחיבור מסובך למדפסת הגדולה בבית. כל שהמדפסת צריכה היא שימקמו אותה בדף, לקבל את הנתונים מהאפליקציה ומשם היא יודעת לעשות את הכל (כמעט) בעצמה.

האב טיפוס המוצג בסרטון עדיין איטי למדי, מדפיס בשחור לבן ומסוגל להדפיס כדף אחד לדקה, אבל בחברה מבטיחים כי הדור הבא יוכל לבצע הדפסה צבעונית ואף למקם את עצמו בדף בהתאם לשוליים. המדפסת כוללת ראש דיו המספיק עד 1,000 הדפסות וסוללה נטענת המספקת עד שעה עבודה רצופה.

קרא עוד:  סקירה: Roidmi NEX - מי צריך דייסון?

בדרך ליעד
הפרויקט החל בקיקסטרטר לפני 5 ימים, וכבר הגיע להשלמת 400,000 דולרים שנקבע כיעד לגיוס, ועוד 25 ימים לסיום נראה כי המטרה תושלם. בחברה רוצים $200 עבור המדפסת כשהיעד למשלוח הוא ינואר 2015. תתנו יד? כנסו לעמוד שלהם בקיקסטרטר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.