מפעל Foxconn המייצר את מכשירי אפל נשאר לרוב בסוד וחשאיות רבה סביב כל מה שקשור לאפל, אולם כתב אחד הצליח להיכנס ולצפות בתהליך הייצור של ה-iPad. רוב שמיץ (Rob Schmitz), עיתונאי ב-“Marketplace” קיבל אישור לצלם בתוך המפעל ולצפות את הדרך הארוכה שעובר ה-iPad מרכיבים למוצר הסופי ומדווח משם בוידאו על החוויה והתהליך. בקליפ הקצר שבהמשך, ניתן לראות את ה-iPad מיוצר ומורכב על ידי מספר מכונות וכן הרכבתו החל מלוח האם, המסך, הסוללה, בדיקות Gyroscope ועוד.

לא מפעל, עיר
המפעל הממוקם בעיר שנזן (Shenzhen) שבסין עובדים 240,00 איש, מספר בסדר גודל של עיר גדולה בישראל ומתוכם 50,000 איש חיים במתחם בחדרים משותפים המספקים להם אוכל, קניות, ועוד כאשר במתחם חנויות רבות, בנקים, בתי קפה, אולמי ספורט, בריכות שחייה ואפילו תחנת רדיו (Voice of Foxcon) ותחנת חדשות בטלוויזיה. אמנם Foxconn מוציאה מיליונים לשיפור הסביבתי אך שמה של החברה נקשר לא פעם במספר שערוריות הקשורות לתנאי העסקת העובדים במפעל ועל השכר הנמוך – $14 ליום עבודה.

Foxconn אינה מייצרת רק את מוצרי אפל, אלא גם היא יצרנית של רכיבים אלקטרונים רבים ומייצרת מוצרים לחברות רבות ואחראית בין היתר ליצור הקינדל, Xbox, PlayStation ועוד. החברה כמובן מייצרת כיום גם את ה-iPhone 4S ותייצר את ה-iPhone הבא של אפל. צפו בסרטון בהמשך.

קרא עוד:  המהיר בשוק: ADATA חשפה כונן SSD PCIe 4.0 לגיימרים

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.