הגיע לשיא מכירות דווקא לאחר ההכרזה על ה-mini iPAd, ה-Kindle Fire HD של אמזון

עם השקת ה-iPad Mini, חברת אפל נכנסה לשוק טרי יחסית של מיני טאבלטים. הם קטנים, נוחים, זולים, ומאיימים להשתלט על הכיס שלנו כאשר עדיין לא ברור אם יחליפו את הסמארטפון או הטאבלט. על פניו, הרעיון שעומד מאחורי ה-iPad mini דומה בדיוק לכל שאר האחרים: מכשיר קטן, קומפקטי, זול (אמנם לא הכי חזק, אבל אף אחד לא ציפה ממנו להיות), שמכוון לנתח שוק ספציפי מאוד. עד כאן הכול בסדר, אבל הבעיה היחידה שלו היא במחיר, כאשר אפל, כהרגלה, הפריזה במחירים ומבקשת 329$ לגרסא הבסיסית ביותר של ה-iPad mini, כאשר תוכלו למצוא מתחרים טובים לא פחות במחיר של 199$.

הדיווח הבא יכול אולי קצת להפתיע. קצת לאחר ההשקה של ה-iPad Mini פנה האתר All Things Digital לאמזון כדי לבדוק מה קורה עם המכירות של ה-Kindle Fire HD, הלהיט האנדרואידי, לאחר השקת המכשיר המצופה של אפל. התשובה מטעם דובר החברה, דרו הרדנר, הייתה פשוטה: "יום רביעי (יום ההשקה של ה-iPad Mini) היה היום הגדול ביותר עבור ה-Kindle Fire HD, עם המכירות הגבוהות ביותר מאז הושק".

הרדנר לא נקב בכמות שנמכרה, וגם לא אמר מה קרה למכירות, לדוגמה, בשבוע שקדם להכרזה של אפל. אבל האם אפשר להסיק מכך שהייתה אכזבה בקרב הציבור, האמריקאי לפחות, מההכרזה של הטאבלט הקטן החדש של אפל? כנראה שלא. החנויות המקוונות שהציעו את ה-iPad Mini למכירה מוקדמת, עם אספקה החל מיום שישי, דיווחו מהר מאוד על שאזל המלאי. כבר אחרי כמה שעות ספורות קיבלו המזמינים הודעה שהמכשיר שלהם יסופק רק בעוד שבועיים לכל הפחות.

קרא עוד:  בקרוב בכרום: שיתוף תכנים בין מכשירים שונים

מצד שני, אם היו רוכשים פוטנציאליים שישבו על הגדר וחיכו לראות מה אפל תציע, כנראה שהרוב בחרו להזמין את ה-Kindle העדכני שנמכר במחיר הרבה יותר זול ממתחרהו החדש: 199$ בלבד. ל-Kindle Fire HD מסך בגודל 7 אינץ', בניגוד ל-7.9 של ה-iPad mini, מעבד כפול ליבה בתדר של 1.2GHZ, בניגוד ל-1GHZ של ה-iPad mini, וסוללה שתספק לכם 11 שעות עבודה, בניגוד לעשר שעות עבודה שיספק לכם ה-iPad Mini.