מיקרוסופט (Microsoft) הודיעה באופן רשמי כי החל מהשבוע היא תתחיל להציע בפועל תמיכה במקלדת ובעכבר עבור קונסולות ה-Xbox One שלה. החברה הודיעה על כך באירוע X018 שנערך בימים אלו במקסיקו, וזה יקרה בפועל החל ברביעי הקרוב, ה-14 בנובמבר, עבור מספר כותרים ראשוניים, כולל Fortnite (פורטנייט).

החברה הודיעה לראשונה על כוונתה להציע תמיכה במקלדת ועכבר לקונסולת המשחק שלה בשלהי ספטמבר. משתמשי ה-Xbox Insider, תוכנית הנסיינים של החברה, כבר הספיקו לבחון את האפשרות הזו מקרוב, ועכשיו כולם יוכלו לעשות זאת עם רשימת משחקים מוגבלת ומוגדרת.

ברשימת המשחקים הראשונית שיציעו תמיכה במקלדת ועכבר ב-Xbox One ניתן למצוא את Warhammer: Vermintide 2, את Deep Rock Galactic, את War Thunder וגם את Bomber Crew, וכאמור את הלהיט Fortnite. בין המשחקים הנוספים לגביהם מסרה החברה שיקבלו את התמיכה בקרוב, אם כי לא נקטה במועד מדויק, ניתן למצוא בין השאר את DayZ, א Minion Master ואת Wargroove.

רשימת המשחקים כוללת כעת, כולל אלו שיצטרפו כאמור לעיל, 15 כותרים. כנראה שבחברה רוצים לראות כיצד זה יתקבל בפועל בקרב שחקנים הקונסולה, כמו גם יצרניות אביזרי המשחק השונים.