אמנם פני העולם נשואות כרגע כלפי ברלין, שם מתוכנן להתקיים ברביעי בספטמבר אירוע השקה של סמסונג (Samsung) בו, על פי הדיווחים, גם יוכרז השעון החכם שלה. אך דווקא בעיתוי זה צצות ברשת האינטרנט תחזיות לגבי השקתו של השעון החכם של אפל (Apple) – ה-iWatch.

אנליסטים מקבוצת הבנקאות העולמית CIMB פירסמו תחזיות על פיהן 60% מהשעונים של החברה ייוצרו על ידי Invetec, מפעל ODM טייוואני שמייצר מוצרים עבור אפל. עסקה זו אמורה לייצר כ-19% מהרווחים של Invetec בשנה הקרובה. עוד מוסיפים האנליסטים כי מחירה של יחידת iWatch אחת צפוי לעמוד בין  149 ל- 229 דולרים, וכי כמות היחידות הצפויות להישלח מהמפעל יכולה להגיע גם ל-63.4 מיליון יחידות עד סוף שנת 2014.

למרות החשאיות הרבה שהפגין השנה מנכ"ל אפל, טים קוק, אודות פיתוחים לבישים עתידיים, נראה כי החברה עוקבת מקרוב אחר השעונים החכמים של מתחרותיה. בתחילת החודש שעבר רשמה אפל פטנט בו מתואר כיצד היא מתכנתת פיתוח של מקור מתח גמיש מבחינה פיזית, פתרון שסביר להניח מיועד עבור ה-iWatch. מוקדם יותר רשמה אפל ביפן את הסימן הרשום iWatch כמוצר לביש עתידי.

אם כל התחזיות יתגשמו, המוצר העתידי של אפל יצטרף לשוק השעונים החכמים, שוק בו מתחרות היום סוני (Sony) עם השעון החכם שלה Swart Watch שגם יצא בגרסה מתקדמת יותר, סמסונג עם שעון שיכונה Galaxy Gear וכן מיקרוסופט (Microsoft), שעל פי דיווחים בעבר, עובדת על פיתוח שעון דומה.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy M40 עם מסך Infinity-O ו-Snapdragon 675

 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.