תוכנת הבדיקה PassMark, של החברה הנושאת את אותו השם, המיועדת לביצוע מבחני אמת מידה מחשבי PC, מאפשרת לחברה לעקוב באופן מסוים גם אחר מצב שוק המעבדים של ה-PC. החברה עוקבת באופן שוטף אחר אלפי הנתונים המועברים אליה בכל יום באמצעות התוכנה, ובכל רבעון מפרסמת את מצב השוק בהתאם לנתונים – ועם סוף הרבעון הרביעי של השנה היוצאת ותחילת 2020, מתברר ש-AMD זינקה ל-40% מהשוק לפי המדדים של החברה, לראשונה אחרי 14 שנה בדיוק.

מדובר בהכפלה כמעט של נתח השוק שלה לאורך השנה האחרונה: ב-1 בינואר 2019 היא עמדה על 23.1% בלבד מהבדיקות. הזינוק הגדול התחיל עם שחרור מעבדי ה-Ryzen 3000 ביולי 2019 עם הדור השני של מעבדי ה-7 ננו-מטר השולחניים אליהם לאינטל (Intel) עדיין אין תשובה גם עם מעבדי 10 ננו-מטר.

עם זאת יש לזכור שמדובר על נתונים שמבוססים על נתוני מבחנים ולא על נתוני מכירות בשוק. במציאות, בקנה המידה של המכירות האמיתיות, התמונה כנראה קצת שונה. עם זאת, מצד שני, אין להתעלם מהמגמה הברורה שמצטיירת עם העלייה החדה במספרים של AMD כפי שהם מוצגים בגרף הזה, ומביאים לידי ביטוי אולי יותר מכל את בעיות האספקה של אינטל לאורך השנה האחרונה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.