גוגל (Google) הודיעה כי יישום אחסון הקבצים שלה בענן, Google Drive, לא יפעל יותר במחשבים אישיים כדוגמת PC או Mac בקרוב. החברה תסיים רשמית את התמיכה ביישום ב-11 בדצמבר, ואילו בתאריך ה-12 למרץ בשנה הבאה הוא יפסיק לפעול כליל.

יחד עם זאת, גוגל מבהירה לכל המודאגים כי הקבצים שלהם לא הולכים לשום מקום, ועדיין נשארים מאוחסנים בענן כרגיל. מה שמפסיק לפעול הוא רק היישום השולחני של השירות, אשר מעלה באופן אוטומטי לענן קבצים שמאוחסנים בתיקיית שיתוף ספציפית שנמצאת במחשב.

Google Backup and Sync

הסיבה להשבתת האפליקציה היא כדי לקדם את הכלי החדש להעלאת קבצים לענן, אשר השיקה גוגל לפני כחודשיים. הכלי, Backup and Sync עבור משתמשים אישיים, או Drive File Stream עבור עסקים, משלב העלאת הקבצים ותמונות יחדיו זאת על מנת להקל על המשתמש ולמנוע בלבול או בטעות לפספס תוכן אישי חשוב הנדרש לגיבוי. ניתן לשדרג לכלי החדש כבר עכשיו באמצעות הורדה ישירה שלו.

לפי גוגל, גירסת ה-Drive File Stream לעסקים מכילה יותר אופציות, כמו למשל גישה משותפת לקבצים, הזרמה של סרטוני וידאו וסנכרון של קבצים ספציפיים בלבד. המטרה בגדול, לפי גוגל, היא להפסיק לתפוס נפחי אחסון בכוננים הקשיחים שבמחשב ולעבור לעבודה אונליין דרך הענן.

Google Backup and Sync vs. Drive File System

 

.