טעינת המשחק Olympic Games City

המשחקים האולימפיים עוד לא התחילו באופן רשמי, אבל בפייסבוק כבר כמובן חוגגים אותם. לראשונה גם, למיטב זכרוני, יש משחק רשמי, והוא נושא את השם Olympic Games City (לחצו כאן כדי לעבור למשחק).

כמו שאולי ניתן להבין מהשם זהו לא בדיוק משחק בסגנון משחקי הקיץ או משחקי החורף הזכורים לטובה. לא עולים כאן על המסלול כדי לנצח יריבים באמצעות לחיצות זריזות על מקשים. המטרה היא אחרת לחלוטין: לבנות עיר מארחת שתארח היטב את המשחקים. זאת אומרת שצריכים להיות בה מספיק מקומות אירוח, צריכים להיות לה מספיק דרכי הגעה מוצלחות, וכן, כמובן צריכים להיות בה אצטדיונים ואטרקציות כדי לבדר את האורחים שמגיעים לעיר, וכן, יש גם מקום לתחרויות כמובן.

כל שחקן יכול לבחור את המפקדה שלו ולשייך אותה לאחת המדינות המשתתפות במשחקי לונדון 2012, ואחרי שבוחרים אפשר ליזום תחרויות שונות, או להצטרף לתחרויות שיוזמים שחקנים אחרים. המגוון של התחרויות הולך וגדל ככל שמגדילים את העיר ובונים בה יותר מתקני ספורט.

מה שיפה במשחק הזה, וקצת מאפשר לו לחרוג מז'אנר בניית הערים הרגיל, הוא הצורך לדאוג לצרכים הקטנים והיום יומיים של אלו שמגיעים לעיר שלכם כדי לחגוג את המשחקים האולימפיים. כך למשל צריך לבנות חנות של אבדות ומציאות, תחנת מים ושירותים, צריך גם לדאוג גם להרחיב את העיר גם כדי שיהיה מקום לבניינים ובתים, אבל גם כדי להגיע לתחנות האוטובוס והרכבת התחתית שהן המקור להביא אורחים לעיר, כשיש קשר ישיר בין מספר האורחים לבין הפעילויות "הספורטיביות" שאפשר לבצע.

קרא עוד:  העונה השנייה של Apex Legends יוצאת לדרך

בלון המשחקים עובר מעל העיר ההולכת ונבנית הולכת וגדלה, כלומר לונדון

יש כמובן משימות שצריך לבצע, וזה גם משחק חברתי לכל דבר שאומר שזקוקים לעזרה מחברים וכן אפשר לבצע עבודות שונות בערים של החברים.

והאם זו לונדון? כן בוודאי. לונדון מצוירת שכל אחד יכול לבנות ויש אפילו כמה מבנים מיוחדים שניתן לבנות וצרף לעיר כדי שהיא תזכיר את לונדון, לפחות במידה כלשהי. יש כמובן גם פרסומות, אבל לכך נתייחס בקרוב במאמר נפרד.

הפרסומת למשחקי הקיץ של הערים ב-SimCity Social

אבל המשחקים האולימפיים לא באים לידי ביטוי רק במשחק מיוחד שיוצר לכבודם. מי שמשחק ב-SimCity Social (ויש לו מעט ישראלים שמשחקים במשחק הזה, לפחות לפי רשימת הערים החברות במשחק שלי), כבר ראה כיצד גם ב-Electronic Arts מתייחסים מאוד לנושא.

בבת אחת צורפו למשחק כמות נכבדה מאוד של זירות פעילות ספורטיבית החל מהרמת משקולות, דרך ג'ודו, שחייה ועד כדורגל, כדורסל וכדורעף חופים, והמשחק מעודד את השחקנים לבנות את הזירות הללו ולאסוף מהן אלמנטים ספורטיביים שונים (כוח, מהירות וכדומה). החל מהיום ניתן להשתמש באלמנטים האלה, לאחר שבונים את האצטדיון האולימפי של SimCity כדי להתחרות נגד שחקנים אחרים.

עוד לא ממש ברור לי מה בדיוק אומר המנגנון החדש, מעבר לכך לכך שהוא מעודד את השחקנים לבנות תחרויות ויש פרסים נאים ברמת המשחק, אבל אין ספק שיש פה השקעה גדולה לקראת משחקי לונדון במשחק עצמו.

האם נתקלתם באירועים אולימפיים במשחקים אחרים? מה אתם חושבים על השילוב של המשחקים במשחקי פייסבוק? טוב, מיותר? מה הייתם רוצים לראות בעצמכם? ספרו לנו.

קרא עוד:  שקיפות? פייסבוק תחשוף יותר מידע על הפרסומות שאתם רואים

פורסם במקור באתר משחקי הפייסבוק Facebookgames.co.il