מסתוריות סביב מכשיר ה-Nexus 5 של גוגל מתחילה אט אט להתפוגג. אם זו הייתה תמונה ראשונה שגוגל “הדליפה” לנו, מפרט חלקי שדלף ועוד. כעת אנחנו מצליחים לאמת את הפרטים בזכות האתר האיטלקי Androidworld שניתח קבצי לוג רשמיים של גוגל ומתוכם הוציא את המפרט הרשמי.

רוב הדברים שם אינם הפתעה רבה: מסך של 4.97 אינצ’ ברזולוציה של 1080p המספק צפיפות פיקסלים של 442ppi. הוא ירוץ על מעבד ה-Snapdragon 800 עם זיכרון 2 ג’יגה RAM ואחסון של 16 ג’יגה בייט לאחסון פנימי, ככל הנראה ללא אפשרות הרחבה כפי שהיה בדגמים הקודמים.

Nano SIM, לא רק באפל
עוד מתברר כי לראשונה, גוגל תאמץ את כרטיס הסים הזעיר, ה-nano SIM שהוצג לראשונה ב-iPhone 5, ויגיע ב-Nexus 5, כך על פי פרטים ממפעיל אוקראיני מקומי. אם כך הדבר, ייתכן שנראה בשנה הבאה יותר ויותר מכשירים שיחליפו את חריץ ה-micro SIM ב-Nano SIM הקטן יותר.

nexus-51
התמונה שהודלפה לרשת מאתר gottabemobile.com

שאר המפרט כולל גם מצלמה 8 מגה פיקסל, בתקווה כי היא איכותית יותר מהדור הנוכחי, מצלמה 1.2 מגה פיקסל קדמית וכן שאר התקשורות כולל תמיכה ב-Advance LTE וסוללה בהספק של 2,300 מיל-אמפר. כמובן, מערכת האנדרואיד 4.4 KitKat תהיה שם.

עוד הודלפה לרשת תמונה בה נראה מכשיר הנקסוס באופן הברור ביותר. ניתן להתרשם מהעיצוב וגם מעדשת המצלמה הבולטת במיוחד. על פי הערכות הוא יוכרז בסוף חודש הבא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.