יצרנית הרחפנים DJI הכריזה על ה-Mavic Mini, רחפן במידות קומפקטיות במיוחד השומר על יכולות צילום מקצועיות. במצב מקופל, ניתן לאחוז בו על כף יד אחת, ומשקלו עומד על 250 גרם. בשל גודלו המינימלי, ניתן להפעיל את ה-Mavic Mini באזורים מסוימים שבהם נאסר על הפעלתם של רחפנים גדולים ורועשים יותר.

DJI launches Mavic Mini, the company's smallest and lightest drone yet

המצלמה, התלויה על מנשא אלקטרוני השומר על יציבותה, מצוידת בחיישן המסוגל לצלם תמונות סטילס ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל, או וידאו באיכות 1080p ובקצב תמונות של 60 לשנייה, או באיכות 2.7K ובקצב תמונות של 30 לשנייה. פרט ליכולות המצלמה עצמה, מתהדרת DJI במצבי הפעלה שונים כדוגמת סיבוב ומעקב אוטומטי אחרי אוביקט מסוים, או להפך – תעופה לאחור והתרחקות ממטרת הצילום.

DJI launches Mavic Mini, the company's smallest and lightest drone yet

מערכת בשם CineSmooth ב-Mavic Mini מאריכה את זמן ה"בלימה" של הרחפן לצורך יצירת אפקטים קולנועיים, ויש גם מצב "ספורט" למפעילים מנוסים המעוניינים למתוח את כישורי התעופה של הרחפן עד לקצה. הסוללה שלו מספקת עד 30 דקות זמן שימוש, שזה שיפור נאה לעומת ה-20 דקות של ה- Mavic Air.

ב-DJI לא מייעדים את ה-Mavic Mini דווקא לצלמים מתחילים, אלא לאלו המעוניינים לצלם סצנות יוצאות דופן במצבים שבהם רחפן גדול יותר לא יתאים (או כאמור – נאסר להפעילו). הוא צפוי להגיע לחנויות לקראת אמצע החודש הבא, ויעלה בארה"ב 399 דולרים. תמורת 499 דולרים ניתן יהיה לרכוש ערכה הכוללת ציוד נוסף, דוגמת סוללת גיבוי.

קרא עוד:  הורידו עכשיו: עדכון האנדרואיד 9 הגיע ל-Mi Box S