אתר ההדלפות וויקיליקס (Wikileaks) חשף במהלך סוף השבוע כי סוכנות הביון האמריקאית, ה-CIA, פרצה החל ב-2012, ובמשך מספר שנים לאחר, גם מכן לנתבי אינטרנט אלחוטיים של אזרחי ארצות הברית, על מנת להשיג מידע על הרגלי הגלישה שלהם.

מדובר בכמות מעטה יחסית  של נתבים, 25 מכשירים המורכבים בידי 10 יצרניות שונות, אך העובדה שיש בידיה של הסוכנות את היכולת הטכנולוגית לעשות זאת מרחוק, וללא ידיעת המשתמש, היא זו שמדאיגה. בהדלפה הופיעו מספר מדריכים וקבצי התקנה של תוכנת הפריצה, כפי שנמסרו לסוכני הרשות, כאשר אחד הכלים, בשם CherryBlossom מאפשר ל-CIA לעקוב מקרוב אחר כל פעילות האינטרנט של המשתמש, להשתלט על דפדפן האינטרנט שלו מרחוק ולסרוק את המחשב שלו אחר מידע. לא ברור האם ב-CIA עדיין משתמשים בכלים שנחשפו, או שמה כבר עברו לכלים מתקדמים יותר.

בין הנתבים שאליהם פרצה הסוכנות ניתן למנות שמות של חברות פופולריות כמו אסוס (Asus), לינקסיס (Linksys), נטגיר (Netgear), די-לינק (Dlink) ועוד. כמו כן, יתכן שגם הנתבים של אפל (Apple), ה-Airport, נכנסו לרשימה לאחר שזו הופצה לראשונה. סביר להניח שיצרניות אלו ימהרו לעדכן את הגדרות האבטחה של הנתבים שלהם בימים הקרובים.

מוקדם יותר השנה התגלה כי סוכנות הביון פיתחה כלי פריצה מתוחכמים בהם משתמשת לפרוץ למכשירי סלולר, מערכות כלי רכב, טלוויזיות חכמות ומחשבים שולחניים.