גוגל (Google) נוהגת מדי פעם לבצע ניקיון, כפי שהיא עשתה בחודשים האחרונים, ולבטל פרויקטים ושירותים שהיא חושבת שכבר לא מועילים לצרכנים או לה, וביטולו של Google Reader, קורא תזרימי ה-RSS היה אחד הקרבנות של מבצעי הניקויים הללו.

אבל מה שהיא נוהגת לעשות בתחום התוכנה שלה, לא מיושם גם בתחום החומרה, והכוונה היא להתעקשות שלה לגבי מערכת ההפעלה Chrome OS ומחשבי הכרומבוק (Chromebook) שמלווים אותו שפשוט ממשיכים להצטייר ככישלון.

למרות שסמסונג (Samsung) שחררה דור חדש של מחשבי כרומבוק, למרות ש-HP החליטה להשיק גם כן מחשב כזה, ולמרות שגוגל עצמה השיקה את ה-Pixel היוקרתי, העסק פשוט מסרב להתרומם.

ביטוי נוסף לכך ניתן למצוא בנתח השוק של המחשב/מערכת ההפעלה בתחום הגלישה באינטרנט. לפי נתונים שסיפקה NetAplications בשבוע שבין ה-8 ל-14 באפריל הגיע נתח הגלישה של מחשבי הכרומבוק ל-0.02% מכלל השוק בלבד, בדומה למחשבי ה-Surface RT של מיקרוסופט (Microsoft) שמוגדרים כבר ככשלון בפני עצמם.

לפי האנליסטים של החברה, היא בכלל לא מציגה בגרפים שלה מכשיאים ומערכות הפעלה שלא מגיעים לפחות ל-0.1% מהשוק.

עם זאת בגוגל ידעו לספק שבמהלך התקופה האחרונה , לאחר ההכרזה על Pixel הגיעו המכירות של מחשבי הכרומבוק לכ-10% ברשת PC World, ואלו אלו של סמסונג  הגיעו למקומות גבוהים באמזון (Amazon).

מבה דעתכם על ההתעקשות של גוגל בתחום הזה? צודקת או לא?

פורסם לראשונה באתר THspot.co.il