LG G6

בדיקת רשימת הטלפונים החכמים החדשים שהוכרזו בחצי הראשון של 2017 מראה שאפשר לזהות מספר חידושים שהיצרניות הטמיעו במטרה ליצור את המגמה החדשה והמובילה הבאה, או כדי לעלות על עגלה החידושים לפני שהיא תתקרר. אז רגע לפני שהן תוטמענה בכל המכשירים באשר הם, קבלו חמש מגמות סלולריות חדשות. אלו מבין המגמות הללו יהפכו לתקן, ואלו לא? נסו לנחש בעצמכם.

1. מסך רחב במיוחד

סמסונג (Samsung) וגם LG הציגו מכשירים עם מסך ביחס היבט של 18:9. לא רק שיחס היבט כזה מאפשר להציג יותר תוכן, הוא גם משאיר פחות או יותר את שטח המכשיר בגודלו המקורי. כך מכשיר שמגיע כיום עם מסך בגודל של 5.7 אינץ', ממדיו כמעט זהים לאלו של מכשיר 'רגיל' עם מסך בגודל 5.2 אינץ'. ב-LG הדגימו מספר יכולות שימושיות כמו הפעלת יישומים אחד לצד השני ברוחב מלא, צילום בחצי חלון לצד צפייה בתמונה האחרונה ועוד.  אם תשאלו אותנו – זו גם מגמה טכנולוגית שתתפוס ותגיע למרב המכשירים.

2. פתיחה מנעילה במבט חטוף

משתמשים בקוד או סיסמה לפתיחת המכשיר מנעילה? הגיע הזמן שתתקדמו. גם חיישן טביעות האצבע הוא לא הדבר הכי נוח לשימוש שיש, והמגמה החדשה הבאה היא פתיחת המכשיר באמצעות סריקת קשתית או זיהוי פנים. המטרה היא להקל על הדרך בה מאבטחים את הטלפון הנייד שמכיל את המידע הכי אישי. סמסונג היא הראשונה להשתמש בזיהוי קשתית עם Galaxy S8, אחרי שכבר הציגה זאת למעשה ב-Note 7, וסביר להניח כי גם חברות אחרות ילכו בעקבותיה.

קרא עוד:  גוגל משיקה גם בישראל את שירותי ההזרמה של YouTube Premium

סורק רשתית Note 7

3. מסך גולש לצדדים

מסך עם גלישה לצדדים כבר קיים במספר מכשירים של סמסונג, וכבר הגיע למכשירי ליצרניות נוספות. השנה נראה את המסך מככב בעוד ועוד טלפונים, בעיקר בשל העובדה כי הוא נותן שטח עבודה נוסף וגם גורם למכשירים להראות מצוין. סמסונג היא היחידה שהשכילה לנצל את השטח הנוסף לפונקציות שונות שאותם אנו רואים במכשירי סדרת ה-Note, אבל מעבר לכך מדובר בטכנולוגיה שיודעת המנצל את צידי המכשיר שלרוב נותרו יתומים.

גלקסי S8

4. מערך צילום כפול

למה להסתפק במצלמה אחת אם אפשר שתיים? נכון שמדובר במשהו שהתחיל מוקדם יותר אצל HTC והמשיך גם לוואווי (Huawei) , אבל השנה הגיעה העוצמה המלאה של המגמה הזו לידי ביטוי כי יותר ויותר יצרניות בחרו לצייד את מכשיריהן בזוג מצלמות אחוריות ו/או קדמיות, אפילו בשוק הביניים הנמוך. למה? כדי להוציא איכות מעט יותר טובה בצילומים. לפי היצרניות, בשילוב של שני צילומים יחדיו ניתן להפיק תמונה איכותית וחדה יותר, וגם לספק למשתמש יכולת לשחק עם עומק התמונה ובחירת אזור מיקוד.

5. עמידות יוצאת דופן

פעם הסתפקנו בזכוכית חזקה, היום אנו דורשים לכל הפחות חסינות למים. כי למה לחשוש מהתקף לב אם הטלפון נופל במקרה לברכה? השלב הבא הוא כנראה עמידות חזקה יותר גם בנפילות מגובה רב. אמנם לא מדובר בעמידות מוחלטת, אבל במספר מכשירים הודגמו יכולות בהחלט מיוחדות. כך, לדוגמה, LG V20 נחשב לעמיד יותר מהתקן, ואילו הגב הגב של G6 חסין לשריטות. אפשר למנות עוד מספר מכשירים סינים עם יכולות דומות.