השבוע הראשון לחודש ינואר מסמל גם את האירוע השנתי של תערוכת האלקטרוניקה השנתית בלאס ווגאס, CES 2015. רוב היצרניות הגדולות הציגו את מרכולתן, באירוע הכי נוצץ של השנה, וגם אצלנו ב-TGspot התייצבנו בכוחות מתוגברים כדי לעדכן על המתרחש משם.

השנה, איכשהו, קל במיוחד לסכם את התערוכה שנסגרה ביום שישי' ובמילה אחת: אכזבה. את מה שהיה שם וודאי קראתם כאן באתר, אבל מה לא היה שם? מוצרים לבישים כמעט שלא ראינו, "האינטרנט של הדברים", אולי ההבטחה הגדולה של השנה החלה את הדרך בקול תרועה חלשה ומכשירים חכמים, פרט ל-G Flex 2 של LG ועוד כמה של ZTE וסמסונג, לא ראינו שם. אמנם מצבו של התחום שבו התערוכה אמורה להתבלט, אלקטרוניקה בידורית, היה מעט יותר מעודד, אולם לא נרשמו הכרזות יוצאות דופן בתחום.

ייתכן כי זה בגלל שחלק מהחברות כבר הבינו כי תשומת הלב שהן מקבלות בתערוכות היא מועטת בהשוואה לאירוע פרטי, וייתכן כי האירועים הבאים עלינו לטובה כמו MWC 2015 (תערוכת הסלולר בברצלונה), CeBit (תערוכת האלקטרוניקה בהנובר גרמניה), Computex (תערוכת המחשבים בטיוואן) ועוד, גורמים ליצרניות להמתין עם הכרזות בתחילת השנה, במיוחד שזה לא זמן הכי אידיאלי להשקת מכשירים.

אם בכל זאת נסכם ונבחר את כוככבת התערוכת, זו תהיה כנראה אינטל שהציגה את מעבדי הדור החמישי למשפחת ה-Core i, את המערכת על שבב הזעירה לתחום המחשוב הלביש Curie וגם מחשב על דונגל זעיר. למעשה, לא מעט מהמוצרים שנחשפו בתערוכה היו מבוססים על מעבדי אינטל, ואם תשאלו אותנו, השנה הקרובה נשמע עליה עוד לא מעט.

 

הטור השבועי פורסם במקור בניוזלטר השבועי של TGspot. עוד לא נרשמתם? לחצו כאן כדי להצטרף.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.