חברת Texas Instruments, מפתחת סדרת המעבדים OMAP הדגימה ב-CES את פלטפורמת המעבד החדשה שלה, ה-OMAP 5. השבב צפוי לנחות במכשירים בסוף השנה הנוכחית ובהמשך בשנה הבאה, אך כבר אומרים בחברה כי הוא חזק יותר מאשר שהוכרז במקור לפני מספר חודשים.

שבב ה-OMAP 5 מבוסס על ארכיטקטורה של Cortex A15 ובעל מעבד כפול ליבה 800MHz וזוג ליבות גראפיות. למרות תדר העבודה הנמוך, ב-TI אומרים כי הוא יפעל במהירות לא פחותה ממעבד הכפול ליבה של היום: “אנחנו מריצים זוג מעבד Cortex A15 במהירות 800MHz, זה פחות או יותר כמו אותם הביצועים של זוג מעבדי Cortex A9 בתדר 1.5GHz.” אמר סגן נשיא החברה והוסיף: “זוהי הפלטפורמה הטובה ביותר שיש כיום בעולם… הרבה לפני המעבדים של אפל.”

החברה הדגימה ב-CES מכשיר ראשון המריץ את מערכת האנדרואיד 4.0.1 אשר מנגן בקלות קבצי מדיה ברזולוציה 1080p בקצב של 64 פריימים בשנייה, אך בחברה אומרים כי המעבד מסוגל לנגן תכני 1080p עד כדי 130 פריימים (!) בשנייה.

לא רק לסמארטפונים
שבב ה-OMAP 5 אינו שמור רק לסמארטפונים ומערכת האנדרואיד, אלא החברה מתכננת להציע אותו גם ליצרניות הנטבוקים והאולטרה-בוק אשר יריצו את מערכת ה-Windows 8 שלקראת השקת המעבד גם תאפשר הרצת המערכת על גבי ארכיטקטורת ARM. עד אשר TI ישיקו את המעבד ליצרניות, תהיה עליה להתמודד גם מול סמסונג ומעבד Exynos המבוסס גם הוא על Cortex A15, מעבד ה-Tegra 3, ה-Qualcomm S4 וכמובן גם מעבד של אפל, ה-A6.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.