בסוף השבוע האחרון הוציאה יצרנית הרכבים החשמליים שייסד אילון מאסק, חברת 'טסלה מוטורס' (Tesla Motors), עדכון תוכנה ליכולת ה'טייס האוטומטי' (Autopilot) לרכביה עם יכולת חדשה לביצוע חניה ללא התערבותו של הנהג.

העדכון שהגיע בסוף השבוע האחרון מוסיף את יכולת ה'זימון' (Summon) – אפשרות להתניע את המכונית ולזמן אותה אל מיקומו של הנהג שנמצא בקרבת מקום, לדוגמא מהחניה בחניון אל הכניסה של מרכז הקניות. בעתיד מקווים בחברה לאפשר למכונית להגיע אל הנהג גם כאשר הוא נמצא במיקום מרוחק ואף להסתנכרן עם לוח השנה של הבעלים ולהגיע אל פתח הבית לפני הזמן הנדרש להגיע לפגישה.

אך יכולת מרשימה לא פחות שמגיעה כחלק מאפשרות הזימון היא כאמור חניית הרכב באופן אוטומטי, גם כאשר שהנהג כבר לא נמצא ברכב. המכונית החשמלית מצויידת בחיישני קירבה ומצלמות אשר מאפשרות לה לבצע חנייה בתוך חנייה פרטית ואפילו ביצוע חנייה בין מכוניות בניצב למדרכה.

באוקטובר 2015 הציגו בטסלה את יכולת הטייס האוטומטי אשר איפשרה למכוניות תוצרת החברה לנהוג ליעד ללא נהג, יכולת הנהיגה העצמאית על-פי החברה עדיין נמצאת בשלבי פיתוח ועל-פי הנחיות החברה על הנהג לשמור את הידיים על ההגה בזמן שהמערכת מופעלת על-מנת שיוכל להגיב בזמן, אך תוך זמן קצר עלו לרשת  אין-ספור סרטונים המציגים כיצד בעלי המכונית של טסלה נוהגים ללא ידיים ואפילו סרטון בו הנהג יושב במושב האחורי.

וידאו: כך טסלה מבצעת חנייה אוטומטית

https://www.youtube.com/watch?v=TDP9zkp7kss

ועוד אחד כי זה כיף

קרא עוד:  גוגל תשתמש בחומרים ממוחזרים בחומרה שלה עד 2022