אפליקציית ההודעות הפופולרית טלגרם (Telegram) שחררה עדכון משמעותי ביום האחרון של העשור, המביא למשתמשים בשתי מערכות ההפעלה הניידות שלל חידושים מועילים.

ראשית, החברה הוסיפה לאפליקציה אפשרויות בחירת עיצוב מגוונות יותר. מלבד ערכות צבעים בסיסיות ומצב כהה, ניתן עתה להתאים בנפרד את צבע ההודעות של המשתמש, צבע ההודעות של אנשי הקשר וחברי הקבוצות בהן הוא חבר, 'הדפס' הרקע ואף הצבע של הדפס הרקע. ניתן אף לבחור שני צבעים שיוצגו באופן הדרגתי לאורך המסך, ולשתף את העיצובים הסופיים עם חברים כך שיוכלו להתקין את אותו עיצוב על האפליקציה שלהם.

שנית, נוספה אפשרות חדשה לתזמון של שליחת הודעה, ועתה, בנוסף לאפשרוית שנוספו בספטמבר לשלוח אותה בשעה מסוימת או לשלוח אותה מייד ללא צליל התראה אם המשתמש חושש שאיש הקשר שלו ישן, אפשר גם לבחור שההודעה תישלח לאיש הקשר ברגע שהסטטוס שלו באפליקציה יראה שהוא פעיל (מותנה בכך שהשולח יכול לראות את הסטטוס של איש הקשר).

שינוי משמעותי נוסף הוא מנגנון שיתוף המיקום, שעתה, במקום רשימה של מקומות סמוכים, מציג מפה שעליה ניתן למצוא בקלות את המיקום הנכון וללחוץ עליו לשיתוף. כמו כן, המפה מתאימה את עצמה למצב כהה אם הוא מופעל.

גם החיפוש זכה לשדרוג, עם אפשרות להציג את רשימת תוצאות החיפוש בלחיצה על הפס המציג את מספר התוצאות.

שינוי שישמח מאוד מי שאוהב להאזין לפודקאסטים הוא שהאפליקציה תזכור עתה את המיקום האחרון שבו היא נעצרה בכל קובץ אודיו שאורכו עולה על 20 דקות. בנוסף, כפתור חדש מאפשר להאיץ את מהירות ההאזנה ל-2x.

Screenshot showing the location of the 2x playback button for long audio files.

כמה שינויים בגרסת האנדוראיד בלבד כוללים כפתור הפעלה וכיבוי מצב כהה בראש התפריט הראשי, אפשרות לבחור קטעים מתוך הודעות במקום רק את ההודעות במלואן, אפשרות לשלוח תכנים מאפליקציות אחרות לכמה אנשי קשר בו-זמנית יחד בליווי הודעה, סימון של כל הארכיון כנקרא (כדי להעלים את מונה ההודעות החדשות בצ'טים שהמשתמש הגדיר כלא חשובות) ובחירת איכות וידאו לפני השליחה שלו.

קרא עוד:  המצב הכהה בוואטסאפ הגיע למשתמשי הבטא

גם גרסת ה-iOS קיבלה יחס מיוחד, עם החלת שינוי גודל הגופן בהתאם לבחירה בכל ממשק האפליקציה (ולא רק בטקסט ההודעות), בחירת דפדפן לפתיחת קישורים מאנשי הקשר ואפשרות למחוק הודעות רק מהמכשיר, ולא מהשרת, כדי לפנות מקום בלי לאבד את הגישה להודעות ישנות.