מצב החירום הבינלאומי עושה רק טוב לטלגרם (Telegram) כחברה. פאבל דורוב, מייסד החברה, הודיעכי האפליקציה חצתה את רף 400 מיליון המשתמשים הפעילים בחודש, ובכל יום מצטרפים אליה כמיליון וחצי משתמשים חדשים. מאוחר יותר גם נשלח הודעה מתאימה בערוץ פרסומים של החברה באפליקציה עצמה עם פירוט על דברים חדשים שנוספו ויתווספו.

מדובר בהכפלה של מספר המשתמשים הפעילים תוך מעט פחות משנתיים, שכן את רף 200 מיליון המשתמשים עברה החברה במאי 2018. מצד שני, היא עדיין נמצאת בפיגור עצום מול WhatsApp שבתחילת השנה חצתה את רף שני מיליארד המשתמשים הפעילים, כשנה וחצי לאחר שציינה מיליארד משתמשים.

כדי להאיץ את קצב הגידול עוד יותר, הבטיח דורוב כי השנה תשיק החברה שיחות וידאו קבוצתיות מאובטחות.

חוץ מהבטחות לעתיד, הכריזה טלגרם גם על שדרוגים מידיים באפליקציה: כלי החידונים שופר ועתה הוא כולל אפשרות להוסיף הסבר לגבי התשובה הנכונה וכן טיימר להגבלת זמן המענה לכל שאלה. החברה גם פתחה תחרות ליצירת חידונים חינוכיים למיליוני התלמידים המסוגרים בבתיהם, ותחלק סך של 400,000 אירו בין יוצרי החידונים הזוכים.

בנוסף, השימוש במדבקות באפליקציה הפך לידידותי יותר בזכות הצגת כל הספריות הזמינות בעת הכניסה ואפשרות חיפוש חבילות מוגדרות. החברה ציינה כי מאז ההשקה היא כבר צברה 20,000 מדבקות.