פאבל דורוב (Pavel Durov), המייסד, המנכ״ל, וגם הכוח הפיננסי שמאחורי אפליקציית המסרים המידיים טלגרם (Telegram), עדכן בערוץ הרשמי שלו באפליקציה כי במהלך 24 השעות האחרונות הצטרפו לא פחות משלושה מיליון משתמשים חדשים לשירות. נראה כי תזמון גל המצטרפים איננו מקרי: במהלך אותו הזמן, דווח על תקלות חמורות בשירותיה השונים של פייסבוק (Facebook), בהם הרשת החברתית, אפליקציית מסנג׳ר (Messenger), וגם מוצרים אחרים המסתמכים על תשתיות החברה כמו אינסטגרם (Instagram) ו-וואטסאפ (Whatsapp).

״מצוין״, כתב דורוב במסגרת העדכון. ״אצלנו יש פרטיות אמיתית, ומקום בלתי מוגבל עבור כולם״. דורוב מתייחס ללא ספק לעובדה כי טלגרם, בניגוד לשירותיה השונים של פייסבוק, איננה מוצר הנשען על פרסומות, וככל הידוע לא מתבצע דרכו מעכב אחרי מיקום המשתמשים, רשימות אנשי הקשר שלהם או תוכן השיחות. באתר הרשמי של טלגרם נטען כי פעילות האפליקציה ממומנת במלואה על ידי תרומתו הנדיבה של דורוב, שהונו האישי מוערך בכמעט שלושה מיליארד דולרים.

עם זאת, יש לציין כי הודעות הנשלחות דרך אפליקציית טלגרם אינן מועברות בצורה מאובטחת ישירות בין המשתמשים, בניגוד לוואסטאפ המציעה קידוד מסוג זה (End to End Encryption) כברירת מחדל. על מנת לנהל שיחה מקודדת לחלוטין בטלגרם, נדרשת הפעלה ידנית של ״שיחה סודית״ (Secret Chat), שאיננה מסונכרנת לשרתים – ועל כן ניתן לצפות בה רק במכשיר השולח והמקבל.

כבר הצטרפתם לערוץ שלנו בטלגרם?