אפליקציית ההודעות טלגרם (Telegram) קיבלה עדכון חדש המעניק לה יתרון על פני אלטרנטיבות אחרות בשוק ובראשם וואטסאפ: עד עכשיו הגבילה הפלטפורמה את הקבוצות ל-200 משתמשים בלבד, אך בעדכון החדש נוספה אפשרות להגדיל את מספר המשתמשים בקבוצות פי חמישה וכעת יוגדלו ל-1000 אנשים בכל קבוצה לכל היותר, מה שחברה מכנה SuperGroups.

בבלוג מוסבר כי חברים חדשים שיצטרפו לקבוצה יוכלו לגשת לכל ההיסטוריה ולקרוא את כל מה שנכתב גם לפני הצטרפותם. לעומת זאת, הודעות שנמחקו על ידי המשתמשים ייעלמו לכל חברי הקבוצה וכי המצטרפים לקבוצות הענק הללו יהיו מושתקות כברירת מחדל וזאת על מנת שלא להציף את המשתמש בהתראות רבות. בנוסף לכך, עדכון זה מאפשר מינוי של מספר מנהלי קבוצה, שאלו יוכלו לערוך ולשנות את שם ותמונה הקבוצה. כמו כן יוכלו המנהלים החדשים לצרף או להסיר חברי קבוצה.

העדכון זמין לשתי מערכות ההפעלה, אנדרואיד ו-iOS אך כל אחד זכה לתוספת ייחודית משלו. משתמשי iOS זוכים לאפשרות תגובה להודעה שקיבלו מכל חלון בטלפון באמצעות חלון ה-Notifications בזמן שמשתמשי אנדרואיד זוכים לכפתור ״שיתוף מהיר״ אשר יאפשר להם לשתף תוכן עם חברים במהירות באפליקציה.

על פי נתונים שהתפרסמו מוקדם יותר השנה, לטלגרם ישנם כ-62 מיליון משתמשים ואת הפופולריות שלה היא צברה לאחר תקלות חוזרות ונשנות בוואטסאפ ויכולות האבטחה המתקדמות שלה. בנוסף, האפליקציה מציעה סנכרון מלא בין מספר מכשירים, תמיכה בפלטפורמות שונות וצ'אט סודי שאינו נשמר בשרתים.

קרא עוד:  עדכון במכשירי האנדרואיד גורם לזלילת סוללה, כך ניתן לשפר את המצב