טלגרם Telegram

האפליקציה של שירות המסרים הפופולרי טלגרם (Telegram) הוסרה היום (ה') מחנות ה-AppStore של אפל (Apple), זאת בטענה של תוכן שאינו ראוי בהתאם למדיניות של החברה.

נכון לעכשיו לא ברור מדוע הוסרה האפליקציה, שיחד איתה הוסרה גם Telgram X, גרסת חדשה וניסיונית של החברה שהושקה לאחרונה.הנחיות אפל למפתחים קובעות כי יש צורך במנגנון לדיווח מסודר בתוך האפליקציה, כמו גם אפשרות לחסימת משתמשים ומחיקת תכנים במקרה הצורך. ייתכן כי טלגרם לא עמדה בחלק מהתנאים הללו.

"קיבלנו התראה מאפל כי תוכן בלתי הולם היה זמין למשתמשים שלנו ולכן האפליקציה הוסרה מהחנות", אמר מנכ"ל טלגרם, פאבל דורוב. "ברגע שנתקן את הסוגיה אנו מצפים כי האפליקציה תחזור ל-AppStore".

טלגרם ידועה כפלטפורמה להפצת של תוכן פיראטי ומהווה כר פורה לפעילויות לא חוקיות המתרשות בקבוצות שונות הפועלות דרכה. היא גם נחשבת לאפליקציית שיחות מאובטחת בהשוואה לוואטסאפ (WhastApp) ואחרות וכל השיחות דרכה מקודדות בהצפנה של 256 ביט. טלגרם תומכת בקבוצות של עד 50 אלף משתמשים בו זמנית וגם מציעה אפשרות של 'צ'ט סודי' אשר ההודעות מושמדות באופן אוטומטי לאחר שנקראו ולא ניתן לשחזר אותן כלל.

עדכון 18:50: האפליקציה חזרה.