טלגרם (Telegram) הודיעה אתמול על שורת חידושים בשירות ההודעות שלה, כאשר רובם מתרכזים באפליקציה למכשירי אנדרואיד.

החברה שחררה לחנות של גוגל את גרסה 5.0 של האפליקציה, הכוללת מספר חידושים: העיצוב שופר, ועתה בלחיצה על כותרת הצ'ט/קבוצה ניתן לראות את כל התכנים הלא-טקסטואליים ששותפו בה בחלוקה ללשוניות: תמונות וסרטונים, קבצי קול, הודעות קוליות, קישורים וקבצים שונים; כמו כן נוספו לאפליקציה תמיכה בהצגת מונה הודעות שלא נקראו על גבי הלוגו שלה במסך הבית, בנוחות החיתוך של תמונת פרופיל ובזום-אין לסרטונים ותמונות שנשלחו כמסמכים. לצד השינויים באפליקציה לאנדרואיד הוכרזו 400 תיקוני באגים בגרסה 5.1 ששוחררה במקביל ל-iOS.

https://giphy.com/gifs/telegram-1dOdBaTFs7UhWUGLlw

הכרזה משמעותית במיוחד עבור המשתמשים הישראלים קשורה בתמיכה בשפות: טלגרם פתחה לכל המשתמשים את האפשרות להשתתף בתרגום האפליקציה לשפות שונות. כיום האפליקציה זמינה ב-16 שפות בלבד, אך החברה מקווה שהקהילה תתרגם אותה בקרוב לשפות רבות נוספות. התרגום לעברית כבר מתקדם לאיטו, ומי שרוצה לנסות את האפליקציה בשפת הקודש יכול ללחוץ כאן, ואף להצטרף לקהילה כדי לסייע בתרגום הממשק. החברה הבטיחה שכל משתמש יוכל אף ליצור תרגום משלו ולהפיץ אותו בקרב משתמשים.

כחלק מהתמיכה בשפות, גם תכונת התצוגה המהירה, היוצרת גרסאות קומפקטיות של דפי אינטרנט שקישורים אליהם שותפו בצ'ט, תומכת עתה בשפות הנכתבות מימין לשמאל – כלומר עברית וערבית, כמו גם בתוכן אינטראקטיבי דוגמת תפריטי בחירה כמו אלה המשמשים לשינוי גודל הגופן באתרים לצורך הנגשה או להפעלת עיצוב חשוך המותאם לקריאה בחושך.