לכל אלה שנהנים להגיה לכתבות על הטאבלטים הנוכחיים והקרובים ב"אני מחכה ל-Kal-El של nVidia" – עכשיו יש לכם סיבה טובה לחכות "קצת" יותר. אתר The Bright Side of News חושף היום פרטים ראשונים על הדור הרביעי של מעבדי nVidia, הידוע בשם הקוד Wayne אך צפוי להיקרא Tegra 4.

על פי המקורות, nVidia מתכוונת למנף את הצלחתה הנוכחית בשוק הסלולאר ולהתחרות ראש בראש מול (כמעט) כל יצרניות השבבים האחרות, ובראשן אינטל, בכל השווקים, החל מסמארטפונים, דרך טאבלטים ועד מחשבים ניידים. לצורך כך, לדבריהם, היא מתכננת שתי גרסאות של שבב הדור הרביעי שלה: האחת המיועדת לסלולאריים וטאבלטים תכיל ארבע ליבות עיבוד מבוססות ARM A15 ו"לפחות" 24 ליבות גרפיות בשיטת CUDA (המאפשרת לרכיבי גרפיקה לבצע גם משימות עיבוד ולתפקד כמעבד לכל דבר), ולפי מפת הדרכים של nVidia אמורה לספק ביצועים טובים פי עשרה מ-Tegra 2 (ופי 2 מ-Tegra 3). השניה מיועדת למחשבים ניידים, ולצורך תחרות ישירה מול אינטל ו-AMD תכיל 8 ליבות במעבד הראשי ובין 32 ל-64 ליבות בשבב הגרפיקה, כמובן בתוספת טכנולוגיית CUDA.

השבבים ייוצרו בטכנולוגיית 28 ננומטר, ולפי השמועות דוגמאות ראשונות שלהם תימסרנה ליצרניות חומרה בסוף השנה הנוכחית, כאשר הכוונה היא להגיע למכשירים בסוף 2012 – בדיוק בזמן להשקת Windows 8. בינתיים, היצרניות המתחרות של שבבי ARM לא נלחצות וממשיכות בתוכניותיהן למעבדים כפולי-ליבה ומרובעי-ליבה, כאשר שבבי Snapdragon מבוססי טכנולוגיית ייצור 28nm אמורים להגיע לשוק כבר בעוד חצי שנה.