שלל הכרזות ב-CES 2013: חברת Nvidia הציגה לפני שעה קלה את שבב הדור הבא לניידים, ה-Tegra 4 (טגרה 4). זהו השבב הראשון של החברה המכיל מעבד המבוסס על ארכיטקטורת ה-ARM Cortex-A15 המכיל ארבעה ליבות, 72 ליבות גרפיות ותמיכה בתקשורת 4G LTE.

המעבד בשבב ה-Tegra 4 ימשיך את דרכו של קודמו ויישאר בעל צריכת חשמל נמוכה לצעד ביצועים גבוהים עוד יותר. במסיבת העיתונאים בלאס ווגס הציג החברה התקדמות משמעותית לעומת הדור הקודם, ה-Tegra 3, ואף היא הגדילה להציג את הבדלי הביצועים כנגד מכשיר ה-Nexus 10 החדיש של גוגל המבוסס על מעבד ה-Exynos 5 כפול ליבה (Cortex-A15) כאשר אב טיפוס של Nvidia הצליח לטעון דפי אינטרנט מהר יותר. הבדיקה כללה גלישה ל-25 דפי אינטרנט שונים, וסך הזמן שבו לקח לטאבלט של Nvidia לעשות זאת הוא 27 שניות לעומת 50 שניות.

פרט ליכולת העיבוד, Nvidia גם שיפרה את יכולות העיבוד הגרפי וכן יכולות צילום HDR (ר”ת high dynamic range). במקום לצלם תמונה אחרי תמונה ולאחד אותם יחדיו, מעבד ה-Tegra 4 מאפשר לצלם שתי תמונות במקביל, כך היא מצליחה להקטין משמעותית את זמן הצילום מ-2 שניות ל-0.1 שניות בלבד. באופן זה, כל מכשיר שיבוסס על Tegra 4 יוכל לצלם תמונות HDR עם פלאש בקלות.

tegra-4-hdr-camera

השבב החדש גם יכיל את תקשורת ה-4G LTE, דבר נחוץ מאוד במיוחד לחברות המשווקות את מכשירם בארה”ב, שם בשנה האחרונה נאלצו HTC, סמסונג ואחרות להוציא דגמים יחודיים לשוק האמריקאי עם מעבד Qualcomm במקום ה-Tegra 3 כדי לעמוד בדרישות השוק.

קרא עוד:  אינטל בבעיה: דחיות באספקה וירידה בנתח השוק מול AMD

בחברה לא מסרו מתי ה-Tegra 4 ייכנס לשוק, אבל ככל הנראה זה יקרה כבר במכשירים של השנה הזו ואולי נראה עוד הכרזות נוספות ב-CES של יצרניות הסלולר, ואם לא אז וודאי זה יתרחש בברצלונה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.