למה לקפל פעם אחת כשאפשר לקפל פעמיים? TCL עובדת על טלפון שמתקפל לא לשניים, אלא לשלושה חלקים שווים. כך חשף האתר CNET, שקיבל הצצה ראשונה לאבטיפוס של המכשיר.

המכשיר כולל שני צירים: אחד המתקפל פנימה, אותו הציגה החברה ב-MWC 2019 תחת השם DragonHinge, והשני מתקפל החוצה, ולו קוראת החברה ButterflyHinge. כאשר המכשיר מקופל, הוא נראה כמו טלפון עבה במיוחד שהמסך שלו גולש בצד אחד – ובפתיחת הצירים, שמהצד נראים כמו Z או אקורדיון, מתגלים שני השלישים האחרים של המסך, והשטח שלו גדל לכ-10 אינץ'.

הקיפול הכפול אמנם מהווה פוטנציאל ללא מעט בעיות, שחלקן כבר מוכרות מ-Galaxy Fold של סמסונג (Samsung), אך מצד שני גם מהווה פתרון ללא מעט ספקות: מצד אחד, בניגוד ל-Galaxy Fold המתקפל פנימה, אין צורך במסך חיצוני, והמסך הראשי הוא חלק מהמסך המתקפל; ומצד שני, בניגוד ל-Mate X של וואווי (Huawei), כאשר המכשיר מקופל רק צד אחד הוא מסך, ואין צורך להחליט איך ייקבע איזה צד הוא הקדמי ואיזה האחורי ואיך למנוע מהיד המחזיקה במכשיר לבצע פעולות בצד הזה.

כרגע, האבטיפוס הוא לא יותר מצעצוע חסר תועלת מאחר ואין לו מסך, ונראה שגם שאר רכיביו האלקטרוניים אינם אמתיים. אך לפי הרושם שניתן לקבל מהתמונות והסרטונים, החברה בנתה אבטיפוס מפורט מאוד, וניתן להניח כי החלקים האמתיים המחליפים את תצוגת הדמה, מצלמת הדמה ושאר החלקים החשמליים כבר קיימים, או לפחות נמצאים בתהליכי ייצור ולא בשלב הרעיון.

קרא עוד:  יותר בפחות: Realme X2 Pro עם +Snapdragon 855 נמכר ב-450 דולרים

החברה לא חשפה שום פרט נוסף על המכשיר מלבד מה שניתן לראות בבירור בגוף שלו – והרשימה הזו כוללת את זה שהמכשיר יכלול מצלמה אחורית מרובעת, שקע טעינה מסוג USB-C ושלא יהיה שקע 3.5 מ"מ.

המכשיר הזה הוא חלק מהתוכנית של TCL לחזור ולמכור טלפונים סלולריים תחת שמה.