מיקרוסופט (Microsoft) בסך הכל ניסתה לפתח כלי שיעזור לה להבין איך המתבגרים מתנהגים ברשתות החברתיות באמצעות מנגון אינטליגנציה מלאכותית המסוגל להגיב לאחרים באופן עצמאי, אבל לא תיארה לעצמה שזה מה שיקרה.

החברה הציגה את Tay, מערכת צ'אט בוט המגיבה לציוצים של אחרים בטוויטר כמו נערה מתבגרת. טאי מסוגלת לחקות התנהגות אנושית בשיחה וירטואלית, ומטרתה "להפעיל ולבדר אנשים בגילאי 18-24, ולתקשר איתם בצורה משעשעת וצבעונית" בטוויטר, בפייסבוק, בסנאפצ'אט ועוד.

כך למשל משתמשת טאי בשפת סלנג ממוצעת, ובקיצורים כמו "omg," "tanx" ו-"I HAVE A NEED FOR ATTENTIONNNN". בנוסף היא מסוגלת להשיב לציוצים בתגובות ציניות, עוקצניות ומצחיקות. החברה אף טענה כי לטאי יש מנגנון למידה עצמאי, וככל שהיא פועלת יותר כך היא מסוגלת ללמוד ולהשתכלל עם הזמן.

למדה מהר מידי

אלא שזו בדיוק גם הבעיה שלה: העובדה שהיא מתאימה את עצמה לציוצים של אחרים, ולכן קל מדי לגרום לה לומר משפטים ציניים כמו "היטלר צדק" או "ה-11 בספטמבר הייתה עבודה מבפנים". זאת מכיוון שבשלבים הראשונים היא ידעה בעיקר לחזור על ציוצים של משתמשים אחרים, ואז התחילה ללמוד איך להגיב כמוהם. כך למשל היא יורדת על אנשים, מחזירה להם בממים פוגעניים, מעליבה סלבריטאים ומגיבה לפעמים בתגובות לא קשורות ומוזרות. הבוקר הושהתה טאי, ככל הנראה במטרה למחוק את הציוצים הגזעניים, וטרם ידוע מתי תמשיך לצייץ.

tay holocaust microsoft

tay genocide microsoft twitter