אפליקציה חינוכית חדשה, אשר מושקת היום (א', 15.04.18), וזמינה באנדרואיד וב-iOS תחת השם, Catomolo תלמד ילדים בדרך חווייתית על הפרדת אריזות למחזור בפח הכתום, תוך בחינת יכולת ריכוז  ואינסטינקטים.

במסגרת המשחק המשתמשים יצטרכו להפנות את אריזות המוצרים הנכונות אל הפח הכתום. הילדים מתבקשים להחליט, ומהר, מה נכנס לפח הכתום ומה לא, על מנת לעבור שלבים, לצבור כמה שיותר נקודות, ולשמור על הסביבה. באפליקציה קיים אזור בו מופיעות דוגמאות לעשרות אריזות אשר מקומן בפח הכתום, ואלו אשר מקומן בפחים האחרים – באמצעות תמונות להמחשה. כך הילדים למדים כיצד להפריד את הפסולת בצורה הנכונה, בדוגמאות הקלות עבורם להבנה.

Screenshot Image

תוך כדי המשחק, הילדים צוברים נקודות על תשובות נכונות. מספר תשובות נכונות ברצף, ימלא את "מד האש" של המשחק. כאשר ממלאים את מד האש עד הסוף, מספר הנקודות אותן צברו הילדים – יוכפל. לכבוד עליית האפליקציה, ועידוד הילדים ללמוד על הפרדת פסולת בצורה הנכונה, הילדים שייצברו הכי הרבה נקודות ייכנסו לטבלת השיאים, ויוכלו לזכות בפרסים.

קובי דר, מנכ"ל תאגיד מחזור האריזות תמיר: "אנחנו שמחים מאוד להשיק אפליקציית משחק חווייתית, אשר נותנת עוד נפח לפעילות ההסברה השנתית הענפה של תמיר, לטובת לימוד האזרחים, וכן הילדים, על חשיבות הפרדת האריזות. תאגיד תמיר והרשויות המקומיות בישראל, משקיעים משאבים רבים  ביצירת תשתית חינוכית, לצד תשתית פחים נוחה ומתאימה להפרדת פסולת בבתי התושבים בצורה נוחה בקרב כלל האוכלוסייה. עד סוף שנת 2021 אנו צפויים להרחיב את פריסת הפחים ל-80% מתושבי המדינה, כך שכמעט כל תושב בישראל יוכל להשתתף בעשייה החשובה.
מאז 2012 הפרידו תושבי ישראל לפחים הכתומים  מעל -50 מיליון ק"ג של פסולת מחומרים שונים בניהם: זכוכית, פלסטיק, מתכת וקרטוני חלב שהועברו למחזור ולא הוטמנו באדמה.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.