הגרסה החדשה של אפלקציית הטלפון של גוגל (Google) מקבלת בעדכון החדש שלה אפשרות שימושית במיוחד: הצגת השיחה הפעילה כ-'בועה צפה' אותה ניתן להזיז לכל מקום במסך כך שניתן לעקוב בכל רגע אחר ניהול השיחה הנוכחית, אבל חלון השיחה ממוזער, לכדי בועה, כך שלמרות שיחה קולית פעילה וקלה לגישה, המשתמש חוזר אל מסך הבית כשהוא יכול להפעיל בנוחות אפליקציות נוספות ללא כל בעיה או חוסר נוחות.

מעבר לכך שניתן להזיז את הבועה לכל מקום בהמסך, אפשר גם לבצע עליה לחיצה ארוכה שתציג מספר אפשרויות מהירות כמו חזרה למסך שיחה מלא, ניתוק, הפעלת הרמקול או השתקת המיקרופון.

Image result for FLOATING DIALER

היכולת החדשה אינה זרה למשתמשי ה-Messenger של פייסבוק (Facebook), שכן היא מחקה את אופן הפעולה של האפשרות 'ראשים הצפים' המאפשרת לחזור במהירות אל חלון השיחה. אטפשרות זו הייתה חלק מאפלקציית ההודעות של פייסבוק מאז 2013.

היכולת החדשה באפלקציית ה-Phone זמינה מגרסה 17 של האפלקצייה, את העדכון לה ניתן להוריד מ-Google Play אם אתם משתמשים במכשיר Nexus או Pixel או אחד ממגוון מכשירי Android One. עם זאת היא כרגע אינה זמינם לכלל המשתמשים שכן היא נמצאת בפריסה מדורגת ומופעלת בצד השרת.

היא זמינה גם כקובץ APK, באתר APK Mirror, אבל כמו שאתם יודעים יש צורך לאפשר התקנות ממקורות נוספים מעבר ל-Google Play, והאחריות היא עליכם בלבד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.