שחקן חדש בשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית בישראל: הבוקר (א') הושק מיזם Take, שבאמצעות ממיר חכם וייחודי יספק ללקוחות ערוצי טלוויזיה מוכרים לצד בלעדיים, מזרים מדיה (סטרימר), VOD וגם 'טלוויזיה חברתית'. כל השירותים יוצעו ללקוחות ללא דמי שימוש, אך כדי להתחבר ל-Take יצטרכו המשתמשים לשלם 549 ש"ח עבור הממיר.

המיזם, ששידוריו מועברים באמצעות האינטרנט, הוצג הבוקר באירוע שנערך בתל אביב. השימוש בו מבוסס על ממיר חדשני הנשלט בידי שלט חכם. חבילת השידורים כוללת את שידורי עידן+ (ערוץ 1, ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ 33, ערוץ הכנסת וערוץ החינוכית 23) וערוצים נוספים המרחיבים את היצע הערוצים המשודרים בשידור רציף.

כמו כן, יוצע לצופים שירות VOD המארגן לפי קטגוריות תכנים רבים לצפייה באינטרנט, חלקם הגדול מאתר YouTube. ספריית ה-VOD היא אינטראקטיבית ומתעדכנת כל העת, גם באמצעות משוב הלקוחות. "אנשים מחפשים את התכנים שהם רוצים לראות", אמר הבוקר ליאור בנאי, מנכ"ל משותף בחברת Take. "לא נשדר רק ערוצי Broadcast, לא רק את מה שנוח לשדר ולא רק את מה שדוחפים לנו. אנחנו נשדר את הכל בדגש על אינטראקציות עם הלקוח", מסביר בנאי.

מי שירכוש את הממיר יוכל גם להשתמש בו כסטרימר ו"להזרים" את התכנים ישירות מהמחשב. חיבור אינטרנט בעל רוחב פס מינימלי של 5 מ"ב הכרחי לפעולה תקינה של הממיר. מנגנון ייעודי דואג לשנות את איכות הצפייה לפי רוחב הפס הקיים בעת הצפייה.

הממיר מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) בגרסת 4.2.2, ופותח עבורו ממשק התומך היטב בשפה העברית ומותאם עבור תכונות השירות החדש. הגישה לחנות האפליקציות Google Play הינה חופשית וניתן להתקין אפליקציות שונות, כמו גם משחקים. השליטה במכשיר מתבצעת באמצעות שלט חכם הפועל על טכנולוגיית RF, כך שאין צורך בקשר עין של השלט עם הממיר. הוא כולל חיישני ג'יירו, ולכן ניתן להשתמש בו כ-Air Mouse, אם תרצו בדומה לשלטי ה-Wii המוכרים לנו, ובגב המכשיר יש מקלדת מלאה. מדי פעם יצטרכו המשתמשים להטעין את השלט באמצעות כבל USB המתחבר לממיר.

קרא עוד:  הוט חוזרת לשווק חבילות גלישה במהירות של 500 מגה-ביט

take tv

הטלוויזיה החברתית

מה מבדל את הממיר של Take ממכשירי אנדרואיד שונים שמאפשרים צפייה על גבי האינטרט? ב-Take מתפארים במחלקת תוכן שאחראית למיון התכנים, לתפעול מדריך שידורים ובממשק אנדרואיד מותאם ונוח. בנוסף, גולת הכותרת של השירות היא 'הטלוויזיה החברתית'.

באמצעות הממשק ניתן להתחבר לפייסבוק (Facebook) ולהציג במסך הטלוויזיה סרטונים מהקיר של המשתמש. כמו כן, אם גם החברים מנויים של Take, ניתן להזמין אותם לצפייה משותפת, להמליץ להם על תכנים לצפייה, לשוחח עמם באמצעות הטלוויזיה ולשלוח להם מדי פעם גם אייקונים מונפשים.

Take tv vod

שוק הטלוויזיה הרב-ערוצית בישראל הורחב בראשית השנה, עם ההשקה של שירות סלקום tv. מספר שירותים נוספים צפויים להצטרף לשוק הישראלי, ביניהם מיזם הטלוויזיה של רמי לוי, שירות 'קרטינה' שכבר החל לפעול ומיועד למגזר הרוסי וגם שירות הטלוויזיה של גולן טלקום שטרם הושק ומעורר סקרנות רבה.

כאמור, המנויים לשירות Take לא יצטרכו לשלם דמי שימוש קבועים. התשלום היחיד יהיה חד פעמי עבור הממיר וזה יעמוד על 549 ש"ח. ניתן לרכוש את הממיר ישירות מאתר האינטרנט של Take. בהמשך יציעו ב-Take חבילות תוכן "במחיר סמלי", כהגדרתם. חבילות שיכללו ערוצים מהעולם כמו ספורט, דוקו, אופנה ועוד.