כשבועיים לאחר שאפל (Apple) שחררה את העדכון למערכת ההפעלה iOS 8.1.1 אשר מלבד מספר תיקונים קלים ושיפורים שונים עבור המכשירים הישנים, חסמה גם את פריצת ה-Jailbreak לגרסה הקודמת, 8.1, משתחררת לה באופן מפתיע יש לומר, גם פריצת ה-Jailbreak עבור מערכת ההפעלה iOS 8.1.1.

באופן אירוני למדי, על שחרור הפריצה צייץ בחשבון הטוויטר שלו לא אחר מההאקר MuscleNerd המפורסם בתחום ה-Jailbreak: "לכל מי שמעוניין, קבוצת TaiG הסינית שחררה פריצה "לא קשורה" עבור מערכת ההפעלה iOS 8.1.1. מטבע הדברים, הפריצה מתאימה גם לגרסאות קודמות ובהן 8.0.1 ו-8.1 ואף לגרסת הבטא, 8.2." עם זאת, ממליץ ההאקר המפורסם להמתין מספר ימים ולראות מהם המהלכים הבאים של הקבוצה הסינית וממליץ להמתין לראות מהן התגובות השונות ברחבי הרשת.

תחרות בין הקבוצות
אין זה מקרי כהגדרתו של ההאקר, על העיתוי המוזר קצת יש לומר, בה שוחררה הפריצה, בו בזמן שאפל עדייו "חותמת" למעשה על הגרסה הקודמת ומאפשרת למשתמשים לשנמך מגרסה 8.1.1 אליה שידרגו עם שחרורה, לגרסה הקודמת 8.1. לטענתנו של ההאקר, מתחת לפני השטח קיימת תחרות מסויימת בין קבוצות ההאקריים הסיניות שטומנת בחובה סכומי כסף לא קטנים. מצידו האחד הקבוצה הסינית Pangu שחררה את הפריצה עבור גרסאות 8.1 ומטה, ומצידו השני קיימת קבוצת TaiG שאומנם אינה מוכרת כל כך בנוף הפריצות, אך רוצה להוכיח כי גם לה יש את המאמצים והיכולת לשחרר פריצה שכזו.

קרא עוד:  וואווי החלה לעדכן את סדרות P30 ו-Mate 20 לאנדרואיד 10

על מנת לבצע את הליך ה-Jailbreak על מכשירכם,  יש להוריד את תוכנת הפריצה מהקישור הבא. לאחר מכן, יש לוודא כי על מכשירכם שרץ על גרסה 8.1.1 (או גרסאות קודמות יותר), חשבון ה-iCloud מנוטרל וכן נמצא על מצב טיסה.  כל שעליכם לעשות כעת הוא ללחוץ על הכפתור הירוק שנמצא בתחתית התוכנה ולהמתין לסיום התהליך, כשבסופו המכשיר יבצע הפעלה מחדש ולאחר מכן יעלה בתוספת אפליקציה חדשה: Cydia.

יש לציין כי הפריצה מתאימה לכל מכשירי האייפון 4S ומעלה, אייפד 3 ומעלה ואייפוד טאצ' דור חמישי בלבד וכי לפי שעה הפריצה מתאימה למשתמשי מערכת ההפעלה Windows בלבד. (טרם נמסרו רמזים על כלי תואם למחשבי המק).

 סיני, אבל לפניך
זוהי אינה הפעם הראשונה בה קבוצת TaiG עולה לכותרות, ולאו דווקא בהקשר חיובי: לפני כשנה, בעת שחרורה של הפריצה לגרסאות 7.0 ומעלה של ה-iOS, כשגם אז נחתה על המשתמשים כרעם ביום בהיר, הופתעו רבים לגלות כי מלבד החנות האלטרנטיבית למכשירים הפרוצים, סידיה, נוספה לה חנות נוספת בשם TaiG באופן מובנה. עם הזמן, התברר כי הקבוצה ששחררה את הפריצה דאז, קבוצת Evad3rs, קיבלה תמריץ כספי לא מועט מקבוצת TaiG הסינית, על מנת שזו תכלול בפריצתה גם את החנות הסינית כשכל ייעודה הוא הורדת תכנים פרוצים. כמובן, שלאחר הסערה שחוללה הפריצה הסירה קבוצת Evad3rs את החנות הסינית מהפריצה עצמה.

קרא עוד:  תכירו: מהדורת מלחמת הכוכבים של +Galaxy Note 10

היסטוריית הפריצות למערכות ההפעלה השונות ידעה לא מעט תהפוכות וימים סוערים במיוחד. אילו בעבר היו אלו קבוצות האקרים אמריקאיות ששולטות בסצנה, הרי שכיום הן נעלמו כליל מהנוף ואת מקומן תפסו מספר קבוצות סיניות עלומות שם שמשחררות פריצה במהירות וללא כל התראה מוקדמת.  בנוסף, כך נשמעים קולות שונים ברחבי הרשת, הפריצה נעשתה הרבה פחות רלבנטית מבעבר, ולו בזכות הפיצ'רים הרבים שאפל הטמיעה כחלק מובנה במערכת ההפעלה שלה, שרבים מהם הגיעו בזכות הפריצה עצמה.

וידאו: כך תפרצו לפי המדריך של iDownloadblog