חברת Tag Heuer (טאג הויר), יצרנית שעוני היוקרה נכנסה רשמית לתחום השעונים החכמים והציגה מוצר חדש אשר פותח עם גוגל (Google) ואינטל (Intel).

השעון החדש, המיועד לשוק שעוני היוקרה, יהיה מבוסס על Curie, מערכת-על-שבב (SoC) תוצרת אינטל וירוץ על מערכת ה-Android Wear של גוגל. למעשה, זו הפעם הראשונה בה יושק שעון יוקרה המריץ את מערכת האנדרואיד, ויהיה אלטרנטיבה לשעון ה-Apple Watch מצופה הזהב שהציגה אפל בהכרזה בשבוע שעבר.

"אינטל פועלת לאפשר חוויות טכנולוגיות המספקות לבני אדם תועלת וערך", אמר מייקל בל, סגן נשיא ומנהל כללי של קבוצת ההתקנים החדשים (NDG) באינטל. "אנו בטוחים שגישה קולקטיבית תעודד חדשנות נוספת בטכנולוגיה הלבישה. שיתוף הפעולה עם טאג הויר וגוגל מקרב אותנו למימוש החזון של טכנולוגיה לבישה עם שעון יד חכם וייחודי המעלה בדרגה את הקטגוריה כולה".

את השעון תחשוף טאג הויר בקרוב, והוא צפוי לצאת לשווקים עד סוף השנה. שיתוף הפעולה בין גוגל ואינטל הביא את יכולות של השניים למקומות חדשים, בעוד שאינטל עדיין לא נמצאת בשוק השעונים החכמים, זו תהיה כניסתה המשמעותית יותר וגם הוכחת יכולת למערכת ה-Android Wear לתחום שעוני היוקרה.

וידאו: ההודעה על שיתוף הפעולה