שעון חכם יוקרתי TAG Heuer Connected Modular 45

יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית טאג הויר (Tag Heuer) הכריזה על ממשיכו של השעון החכם הראשון שלה שהוצג ב-2015 בדגם יקר אף יותר. השעון Tag Heuer Connected Modular 45 גם כן פועל על אנדרואיד ומגיע עם מגוון של פריטים להחלפה מהירה, כאשר מחירו יחל מ-1,650 ועד 17,000 דולר.

השעון מציג מעין יכולת מודולרית וניתן להחליף ולשנות את עיצובו בקלות רבה. Connected Modular 45 מגיע עם מודולים מכאנים בצבעים ובגוונים שונים, כמו גם סט רצועות מסוגים וצבעים רבים. אפשר ליצור עד 500 שילובים והרכבות כדי לקלוע לטעם האישי. בין היתר ישנו גימור טיטניום, ציפוי יהלומים, זהב 18 קראט בצבע ורוד (rose cold), שחור או קראמיקה.

מבחינת חומרה, טאג הויר עבדה גם הפעם עם אינטל (Intel) והציגה ב-Connected Modular 45 מפרט עדכני וחזק למדי: השעון פועל על שבב Intel Atom מסדרת Z34xx. הוא מעט קטן יותר מהדגם הקודם עם תצוגה בקוטר  44 מ"מ ובגודל 1.39 אינץ' מסוג AMOLED. יש 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, קישוריות WiFi, Bluetooth ו-NFC, מקלט GPS ומד אור.

אין לו מד דופק והוא אינו יכול לפעול באופן עצמאי עם תקשורת סלולרית, אבל הוא כן מגיע עם מערכת Android Wear 2.0 החדשה עם מגוון היכולות החדשות שיש בה. הוא גם חסין למים עד לעומק של 30 מטר והסוללה לדברי החברה, תספיק ל-30 שעות שימוש רצופות.

אינטל גם פיתחה עם טאג הויר מעין עוזרת וירטואלית ב-Modular 45. החברה רמזה בהודעת ההכרזה כי השעון יספק "חווית ניהול זמן חדשה". מה שכנראה הוא רמז ליישום שייסע למשתמש בניהול משימות, תכנון מהלך היום, לו"ז ועוד ויתזכר על אירועים קרובים או עתידיים, כמו גם לבצע מעקב חוזר על דברים קודמים.

השאלה הגדולה היא האם צרכנים שגם ככה לא הוציאו 300 דולר על שעון חכם, יהיו מוכנים לשלם סכום גבוה עוד יותר? או שבתחום שעוני היוקרה המצב בכלל שונה?