שוק הטאבלטים ממשיך לצנוח: לפי נתונים חדשים של קבוצת האנליסטים IDC, ברבעון האחרון המכירות ירדו ב-13.5 אחוזים לכ-33 מיליון יחידות, זאת לעומת 38.2 מיליון יחידות ברבעון המקביל אשתקד.

על פי הנתונים, אפל (Apple) ו-וואווי (Huawei) החברות היחידות שהציגו עלייה בנתונים ברבעון האחרון, אם כי זה לא מנע את הירידה הכללית של השוק. במקום הראשון ניצבת אפל עם 11.5 מיליון יחידות של סדרת ה-iPad, במקום השני סמסונג עם 5 מיליון יחידות של מכשירי ה-Galaxy Tab ובמקום השלישי וואווי עם 3.4 מיליון יחידות לסדרת ה-Mate Book.

עבור אפל מדובר בעלייה קלה של 0.9 אחוזים ואילו ל-וואווי מדובר בעלייה של 7.7 אחוזים. סמסונג לעומת זאת רשמה ירידה של 16.1 אחוזים בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, אולם הירידה הגדולה ביותר שייכת לאמזון (Amazon) ולסדרת ה-Fire שלה אשר צנחה ב-33.5 אחוזים משנה לשנה. גם הניסיון של מיקרוסופט (Microsoft) להביא טאבלטים מבוססי חלונות 10 עם מעבדי ARM אינו משתקף עדיין בדוחות, אולם ויתכן וברבעון הבא נראה תוצאות חיוביות יותר.

באירוע השנתי בחודש ספטמבר צפויה אפל להשיק מכשירי iPad חדשים שלראשונה יכללו מסך מקצה לקצה ואת מנגנון זיהוי הפנים המשוכלל Face ID, כך שכנראה אפל תמשיך ותוביל את שוק הטאבלטים הסובל מירידה מתמדת.