הדפדפן הפופולרי בעולם יקבל בקרוב את אחת התכונות המבוקשות ביותר בשנים האחרונות, שזמינה כבר בכמה מהמתחרים שלו, כך הודיעה גוגל (Google) בבלוג שלה.

גרסה 83 של דפדפן Chrome (כרום), שצפויה לצאת ביום שלישי הבא, תכלול לראשונה אפשרות לקיבוץ של לשוניות למקבצים. קיבוץ לשוניות יוצר סדר בבלגן הלשוניות הפתוחות, במיוחד אצל גולשים הנוטים לפתוח רבות מהן.

יצירה של מקבץ לשוניות תיעשה על ידי לחיצה ימנית על לשונית ובחירה באפשרות "הוספה לקבוצת לשוניות" (Add Tab to Group). לאחר מכן ניתן לתת למקבץ שם, שיוצג לפני הלשונית הראשונה בה (השמאלית בממשק אנגלי, הימנית בממשק עברי), כמו גם צבע קו שיקיף את כל הלשוניות במקבץ ויסמן את גבולותיו.

ניתן לגרור לשוניות בין המקבצים, ואף לגרור את כל הלשוניות במקבץ מסוים, ככל הנראה על ידי גרירת שם המקבץ.

כאמור, מקבצי לשוניות הן תכונה מבוקשת מאוד מזה זמן רב. הם הוצגו לראשונה על ידי אופרה (Opera) בדצמבר 2010, ונכללו בכל גרסאות הדפדפן בשנתיים וחצי האחרונות לפני המעבר למנוע Blink של גוגל, שעוד שבועיים ימלאו לו 7 שנים; בגרסה 67 של הדפדפן, ששוחררה לפני שלושה חודשים, הציגה החברה חלופה שונה לניהול לשוניות, על ידי חלוקתן בין 'חללי עבודה' וירטואליים – הנראים כמו חלונות נפרדים של הדפדפן, שהמעבר ביניהם מתבצע דרך סרגל הצד; ויואלדי (Vivaldi), שיצא ב-2015 ונועד להוות מחליף לאופרה הישן, תומך ביצירת מקבצי לשוניות על ידי גרירתן זו על גבי זו מאז הגרסה הראשונה שלו ועד היום. גוגל עצמה עבדה על האפשרות הזו במשך כשנה וחצי.

האפשרות החדשה תגיע, כאמור, החל מהשבוע הבא, לגרסאות הדפדפן למחשבי Windows, macOS, Linux ו-ChromeOS. עם זאת, היא לא תעבוד מייד אצל כל משתמשי כרום, אלא תיפתח בהדרגה. גוגל ציינה כי מי שרוצה לנסות את האפשרות כבר עתה יכול לעשות זאת על ידי הורדת גרסת הבטא של הדפדפן.